Lublin 700 lat Lublina UMCS
Po długiej przerwie znowu zagrają w Lublinie

Po długiej przerwie znowu zagrają w Lublinie

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin w najbliższą niedzielą podejmą Bestios Białystok. Będzie to pierwszy od ponad dwóch miesięcy ich mecz przed własną publicznością.

 

Zawodnicy Patryka Maliszewskiego w zeszły weekend zaczęli walkę w grupie zespołów walczących o utrzymanie. Będzie to druga kolejka tej fazy zmagań. Tabelę tworzą po cztery ostatnie drużyny z Grupy A i Grupy B sezonu zasadniczego. Akademicy pewnie przewodzą stawce ośmiu drużyn.

Ich najbliżsi rywale są w tym zestawieniu na trzeciej pozycji. Białystok w pierwszej części sezonu występował w Grupie B. Tam zakończył sezon na szóstym miejscu, co sprawiło, że teraz musi występować w gronie drużyn walczących o utrzymanie w 1. Lidze Piłki Ręcznej. Bestios zaczął tę walkę z dziewięcioma oczkami na koncie (dorobek z pozostałymi trzema zespołami z Grupy B, które były w dolnej części tabeli). Tydzień temu podopieczni trenera Mateusza Antolaka pewnie rozprawili się u siebie z Włókniarzem Konstantynów Łódzki (35-28), zatem dołożyli do dorobku kolejne trzy. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Puchalski, który jak na razie pokonywał bramkarzy rywali aż 112 razy!

Jednak to zielono-biali liderują w stawce i to oni będą faworytami do zwycięstwa. Z dorobkiem 21 punktów AZS UMCS ma sześć punktów zapasu nad drugą Warszawianką. Lublinianie po prawie dwumiesięcznej przerwie w rozgrywkach udanie zainaugurowali powrót na ligowe parkiety. W zeszłą sobotę pokonali na wyjeździe Nowe Piekuty 30-20.

Czy wygrają również teraz? Odpowiedź w niedzielę (17 lutego) wyjątkowo w hali XXX Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Wajdeloty 12. Początek meczu o godzinie 12:00.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas