Lublin 700 lat Lublina UMCS
Po trzecie zwycięstwo z rzędu

Po trzecie zwycięstwo z rzędu

W sobotę (25 listopada) o godzinie 20:00 w hali Globus kolejny sprawdzian przed drużyną prowadzoną przez trenera Artura Gadzickiego. W dziewiątej kolejce rozgrywek 1. Ligi Futsalu Mężczyzn ich przeciwnikiem będzie zespół GKS Ekom Futsal Nowiny.

 

Najbliższy rywal akademików w dotychczasowych ośmiu meczach obecnego sezonu tylko dwa razy sięgał po komplet punktów. W szóstej serii gier futsaliści z Nowin pokonali we własnej hali Futsal Team Brzeg 7-3, a tydzień później okazali się lepsi od ostatniej drużyny w lidze - Remedium Hybryd Pyskowice, wygrywając na wyjeździe 2-4. W pozostałych starciach musieli uznać wyższość przeciwników. Sześć oczek na koncie daje im trzecie od końca (dziesiąte) miejsce w rozgrywkach 1. Ligi Futsalu Mężczyzn (Grupa Południowa).

Wydaje się, że faworytem sobotniego meczu będzie zespół “Dzików”. Lublinianie po nie najlepszym początku sezonu, ostatnio prezentują się bardzo dobrze i z pewnością będą chcieli potwierdzić swoją dyspozycję. Pod koniec października o mały włos nie urwali punktów drużynie z czołówki - GKF Gliwice, nieznacznie ulegając w spotkaniu wyjazdowym 3-4. Kolejne dwa spotkania padły łupem futsalistów z Koziego Grodu, którzy bardzo pewnie pokonali najpierw w Globusie Berland Komprachcice 7-2, a następnie w Łodzi tamtejszy zespół AZS WSIU Alimentura Malwee Łódź 2-6. Cztery zwycięstwa i dwanaście oczek sprawia, że akademicy plasują się obecnie na siódmym miejscu w rozgrywkach.

Czy “Dziki” odniosą trzecie zwycięstwo z rzędu? Tego dowiemy się już niebawem. Początek spotkania w sobotę (25 listopada) o godzinie 20:00 w hali Globus.

 

fot: Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas