X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Po wygraną w akademickich derbach

Po wygraną w akademickich derbach

Po pechowej porażce z UMKS-em Trójką Ostrołęka 30:31 piłkarze ręczni AZS UMCS Lublin wracają na własny parkiet. Tym razem o punkty powalczą z AZS-em AWF Warszawa.

Akademickie derby już od kilku sezonów dostarczają kibicom dużych emocji. Nie inaczej powinno być i tym razem. Do meczu z warszawskim AWF-em lubelscy szczypiorniści przystępują mocno zmobilizowani. Po minimalnej porażce przed tygodniem z Trójką Ostrołęka akademicy bardzo chcą się odbudować i pokazać, że to tylko wypadek przy pracy.

- Zabrakło nam trochę szczęścia, można było wygrać to spotkanie. Chłopcy szybko się jednak pozbierali i są gotowi do gry - powiedział trener akademików Patryk Maliszewski.

Zgodnie ze słowami trenera, gra ekipy ze stolicy została już staranie przeanalizowana. Gospodarze sobotniego pojedynku będą chcieli od początku zagrać dobrze w obronie, co z meczu na mecz wychodzi im coraz lepiej. Na pewno będą też mieli kilka taktycznych zagrywek w ataku.

- Solidnie przepracowaliśmy ten tydzień, chłopcy są bardzo zmotywowani i będą walczyć o pełną pulę w tym spotkaniu - dodaje trener Maliszewski.

W składzie na sobotnie spotkanie może zabraknąć Jakuba Buksińskiego, który narzekał ostatnio na uraz. Decyzja co do jego występu zapadnie najprawdopodobniej tuż przed meczem. W pełni sił nie jest także Cezary Muszyński.

Początek meczu w sobotę o 13.00 w hali Globus.

Katarzyna Niećko

Wspierają Nas