Początek rundy rewanżowej

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin w najbliższy weekend zainaugurują rundę rewanżową. Rywalem akademiczek w hali CKF będzie Maraton Krzeszowice.

W pierwszym starciu obu zespołów górą były zawodniczki z Lublina. Zielono-białe wygrały na wyjeździe 3-1 (25-14, 25-23, 21-25, 28-26).

Od tamtego meczu dużo się wydarzyło. Dla każdej z drużyn. Maraton jest aktualnie na ósmym miejscu w tabeli Grupy 4. Najbliższe rywalki lublinianek z bilansem 4-6 mają na koncie 11 punktów. Ostatni czas był trudny dla zespołu z Małopolski. Trzy porażki z rzędu, w których siatkarki Maratonu nie ugrały choćby seta, przerwała jednak pewna wygrana w miniony weekend z Tomasovią (3-0). Poniżej ostatnie potyczki Krzeszowic:

Maraton Krzeszowice – TKS Tomasovia 3-0 (25-22, 25-17, 25-18)

MKS Jarosław – Maraton Krzeszowice 3-0 (25-23, 25-17, 27-25)

SMS Szczyrk II – Maraton Krzeszowice 3-0 (25-22, 25-12, 25-12)

KPKS Halemba – Maraton Krzeszowice 3-0 (25-22. 25-21, 25-19)

Siatkarki LUK-u mają identyczny bilans meczów jak rywalki (4-6). Zgromadziły jednak jedno oczko więcej, co przekłada się na szóstą lokatę w lidze. Ostatnie wyniki są dla akademiczek obiecujące. Po serii porażek, odnotowały dwa kolejne zwycięstwa. Najpierw pokonały w Proszowicach Pogoń 3-0, a tydzień później u siebie wyżej notowaną Halembę 3-2. Drugoe zwycięstwo było niezwykle ważne, bo wyszarpane w trudnych okolicznościach. LUK przegrywał już w tie-breaku 2-8. To nie podłamało zespołu. Lublin ostatecznie triumfował 15-11.

LUK-Maraton w sobotę o godzinie 17:00 w hali CKF przy ulicy Mariana Langiewicza 22.