Azjatyckie starty lekkoatletki zakończyły na 8. miejscach

Paulina Guba i Malwina Kopron rozpoczęły okres startowy. Lekkoatletki AZS UMCS Lublin na początek wzięły udział w zawodach w Azji. Obie zakończyły je na 8. miejscach. Główną imprezą w tym roku będą dla nich 17. IAAF Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Doha.

Aktualna mistrzyni Europy w pchnięciu kulą ‒ Paulina Guba wystąpiła w pierwszych w sezonie zawodach z cyklu Diamentowej Ligi. Te odbyły się Szanghaju (Chiny). Cztery z sześciu prób spaliła. W pozostałych dwóch uzyskała 17.82 oraz 17.86 metra. To wystarczyło, aby zainaugurować sezon od 8. pozycji. Wygrała Amerykanka ‒ Chase Ealey z rezultatem 19.58 metra. Za nią znalazły się zawodniczka gospodarzy ‒  Lijiao Gong (19.52 metra) oraz pochodząca z Białorusi Aliona Dubitskaya (18.78 metra). Paulina podchodzi do startu otwierającego sezon na spokojnie. O swoim występie napisała na Instagramie: “Pierwsze śliwki robaczywki”. Jej rekord życiowy wynosi 19:38 metra. Widać zatem, że możliwości są ogromne.

W innym azjatycki mityngu udział wzięła młociarka ‒ Malwina Kopron. Zawodniczka AZS UMCS Lublin zaprezentowała się w zawodach Seiko Golden Grand Prix Osaka. Japoński start zakończyła na 8. miejscu. Posłał młot na odległość 67.77 metra. Druga z Polek ‒ Joanna Fiodorow była szósta (71.41 metra). Wygrała Chinka ‒ Zheng Wang (75.27 metra). Pozostałe stopnie podium zajęła Amerykanki: Gwen Berry (74.09 metra) oraz DeAnna Price (72.97 metra).