X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Podołamy temu wyzwaniu – wywiad z Adą Nejkauf

Podołamy temu wyzwaniu – wywiad z Adą Nejkauf

Za tydzień rozgrywki 2. Ligi Siatkówki Kobiet zaczną zawodniczki LUK AZS UMCS Lublin. Przed inauguracją rozmawiała z nami środkowa akademiczek – Adrianna Nejkauf.Jak przygotowywałyście się do sezonu?

Na początku były treningi kondycyjne. Po nich pracowałyśmy nad techniką. Było też kilka sparingów.

 

Dużo zmian zaszło w zespole?

Sporo. Odeszła nasza rozgrywająca, a zarazem kapitan – Magda Bogusz. Na tej pozycji dołączyła do nas dziewczyna z KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego. Jest też zawodniczka, która dotychczas grała w naszym zespole juniorek. Oprócz tego przyszła Karolina Karpiuk z Tomasovii. Jest jeszcze kilka nowych twarzy, które mam nadzieję zabłysną w tym sezonie.

 

Wspomniałaś o Karolinie Karpiuk.  Ważne wzmocnienie?

Myślę, że na pewno wprowadzi świeżość do zespołu. Ważne, że będziemy mieli teraz możliwość rotacji w składzie. Jej przyjście to dobry krok.

 

Jaki będzie ten sezon w Twoim odczuciu.

Zeszły był dobry. Uważam, że ten nie będzie gorszy. Są co prawda w lidze nowe zespoły,o których nie mamy jeszcze wielkiej wiedzy, ale powinno być w porządku.

 

Twoim okiem drużyna wygląda dobrze? Gotowa do walki o górną część tabeli?

Mamy młody zespół, więc na pewno potrzebne jest zgranie. Jednak według mnie wszystko jest na dobrej drodze. Podołamy temu wyzwaniu.

 

A jak oceniasz poziom przeciwników?

Generalnie nasza grupa jest mocna. W tamtym roku niektóre zespoły pokazały, że mimo dalekiego miejsca w tabeli, są w stanie wygrać z nami. Teraz doszło kilka nowych drużyn, których co prawda jeszcze nie znamy, więc nie wiemy dokładnie jak grają.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas