Pogrom w Hali Globus. U!NB ze zwycięstwem

W meczu 18. kolejki 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn zawodnicy U!NB AZS UMCS Lublin pokonali zespół TBV Start II Lublin 104-58. Najlepiej punktującym zawodnikiem Przemysława Łuszczewskiego był Pablo Lopez (20).

Wynik spotkania otworzył Bartosz Muda (2-0). Odpowiedział Jan Piliszczuk (2-2). Gdy Wojciech Matysek dołożył swoje punkty było już 9-6. Dzięki Mudzie akademicy szybko zniwelowali straty i po chwili prowadzili już 11-10. Od tego momentu dało się zauważyć przewagę AZSu. Bartosz Muda szalał w ataku, a przeciwnicy mieli mało argumentów do dobrej gry. Po pierwszej kwarcie lublinianie prowadzili już 25-16.

Druga odsłona zrobiła się bardziej wyrównana. Czołowi zawodnicy drugiej ekipy Startu, czyli Bartłomiej Pelczar wespół z Janem Piliszczukiem starali się odrobić straty. Wtedy do aktywnej gry włączył się Szymon Jaworski. Dzięki niemu akademicy odskoczyli na aż 12 oczek. Po połowie meczu mieliśmy wynik 49-29.

Po powrocie na parkiet Piliszczuk dorzucił sześć “oczek” (49-35), jednak w obliczu tak dużej przewagi akademików na niewiele się to zdało. Skutecznością wykazywał się Pablo Lopez, który zdobył aż 20 punktów w całym meczu. Uwidocznił się brak ekstraligowych zawodników, którzy we wcześniejszych spotkaniach wzmacniali szyki drugiego zespołu Startu. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego wygrywali już 80-44.

Czwarta kwarta była już pod pełną kontrolą akademików. Swoich sił próbował jeszcze Piliszczuk, lecz na lublinian było to zdecydowanie za mało. U!NB AZS UMCS Lublin z dużą przewagą punktową zwyciężył 104-58. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego są na 3. miejscu w tabeli 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn (Grupa B).

- Dobra wygrana. Cieszymy się. Zawodnicy z ekstraligi Startu ich nie wspomogli. Co do nas to plan wykonany, duże zwycięstwo, duża wygrana. Przygotowujemy się do następnego meczu w niedzielę. Musimy wtedy grać swoje. - skomentował po meczu Szymon Jaworski.

U!NB AZS UMCS Lublin - TBV Start II Lublin 104-58 (25-16, 24-13, 31-15, 24-14)

U!NB AZS UMCS Lublin: Bartłomiej Nycz (11), Patryk Wydra (11), Szymon Strzałkowski (2), Jan Sobiech (8), Bartosz Muda (12), Szymon Jaworski (12), Mateusz Wiśniewski (8), Pablo Lopez (20), Jakub Stefaniuk (3), Kamil Waniewski (15), Szymon Daszke (2)

TBV Start II Lublin: Maciej Dobrowolski, Mateusz Kulig (DNP), Stanisław Mitrut, Dominik Nabożny, Bartłomiej Pelczar (17), Bartosz Dzioba (2), Sebastian Bryda (DNP), Jan Piliszczuk (26), Paweł Nieradko (9), Jan Grzegorczyk (DNP), Wojciech Matysek (2), Karol Szewczyk (2)

Autor: Paulina Ziemiańska / Martyna Szczotka