Pokaz siły koszykarzy U!NB

Przekonujące zwycięstwo odnieśli koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin w meczu czwartej kolejki rozgrywek 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn. W hali MOSiR bez większych problemów pokonali ZKS Stal Stalową Wolę 88-61.

Wynik meczu otworzył Szymon Daszke (2-0). Przyjezdni odpowiedzieli “trójką” Leszka Kaczmarskiego (2-3). I było to ich jedyne prowadzenie w tym spotkaniu. Za nami była nieco ponad minuta gry. Od tego momentu inicjatywa leżała po stronie gospodarzy. Na półmetku pierwszej kwarty wygrywali 13-6. Skuteczną akcję wykonał dobrze spisujący się tego wieczoru Mateusz Wiśniewski. Po celnej próbie z dystansu Szymona Jaworskiego różnica wzrosła do trzynastu oczek (21-8). Koniec końców Stal zdołała nieco zmniejszyć straty. Po pierwszej odsłonie U!NB wygrywał 26-19.

Kolejne dziesięć minut było nieco bardziej wyrównane. Goście szybko ruszyli do ataku i to się opłaciło. Zbliżyli się do akademików na zaledwie dwa oczka (34-32). Trener Przemysław Łuszczewski był zmuszony poprosić o czas dla swojej drużyny. Po nim faktycznie gra jego podopiecznych wyglądała lepiej. Twarda obrona sprawiła, że rywale do końca drugiej kwarty zdołali oddać tylko jedną celną próbę. Natomiast w szeregach zielono-białych nadal skuteczny był Wiśniewski. Dobrze prezentował się także Patryk Wydra. Na przerwę akademicy schodzili wygrywając 44-34.

Po zmianie stron lublinianie nie pozwolili już sobie na utratę koncentracji, jaka miała miejsce kilkanaście minut wcześniej. Wiśniewski punktował raz za razem. O dobre rozegranie dbał Wydra, dla którego był to naprawdę solidny mecz. Oprócz asyst, punktował, a także zbierał piłki. Dodatkowo z dystansu skuteczne próby zapisali Daszke i Jaworski. U!NB zdominował trzecią kwartę. Po jej zakończeniu prowadził w spotkaniu 65-43.

Ostatnia odsłona nie odmieniła losów meczu. Trener Łuszczewski rotował składem. Na parkiet wchodziła zupełnie inna piątka. To nie odbiło się znacznie na jakości, choć widać było mniejszą skutecznością w pewnych elementach. Kilka razy trafił Bartosz Muda. Jego pojawienie się wniosło nieco świeżości pod koszem. W zespole gości najaktywniejsi byli Jakub Szubart i Karol Kindlik. To jednak było za mało na dobrze grających akademików. AZS przywitał się z własną publicznością w pierwszym meczu domowym zwycięstwem 88-61.

- Myślę, że to był najlepszy mecz w sezonie. Dzisiaj zagraliśmy mniej więcej to, co chcemy grać. Jednak na pewno to jeszcze nie jest maksimum naszych możliwości. Mocno przepracowaliśmy okres przygotowawczy i ta praca będzie procentować. Jeszcze nie ma pełnej świeżości, ale ona przyjdzie – skomentował rozgrywający akademików, Patryk Wydra.

U!NB AZS UMCS Lublin – ZKS Stal Stalowa Wola 88-61 (26-19, 18-15, 21-9, 23-18)

U!NB AZS UMCS Lublin: Patryk Wydra (13), Bartłomiej Nycz, Szymon Strzałkowski (DNP), Adam Myśliwiec (12), Mateusz Prażmo (4), Jan Sobiech (7), Bartosz Muda (10), Szymon Jaworski (8), Mateusz Wiśniewski (21), Kamil Waniewski (2), Jakub Stefaniuk (2), Szymon Daszke (9).

ZKS Stal Stalowa Wola: Marcin Bandyga (9), Leszek Kaczmarski (9), Jacek Buczek, Cezary Gumiński (10), Maciej Pietras, Damian Tabor (5), Mateusz Łabuda (9), Kacper Bejnar (9), Jakub Szubart (10), Karol Kindlik (6), Jacek Wojtanowicz, Szymon Siembida.