X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Udane półfinały AMP siatkarzy!

Udane półfinały AMP siatkarzy!

Siatkarze AZS UMCS Lublin pewnie przebrnęli przez półfinały Akademickich Mistrzostw Polski i zagrają w turnieju głównym. Akademicy awansowali z drugiego miejsca w Strefie C.

 

Rozgrywki półfinałowe odbyły się w Krakowie (5-8 kwietnia). Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Fijołka w grupie mierzyła się z krakowskimi: Uniwersytetem Pedagogicznym, AWF-em oraz Uniwersytetem Rolniczym.

Wszystkie trzy pojedynki zakończyły się pewnymi zwycięstwami zespołu z Lublina. Akademicy nie stracili w nich choćby seta. Mecze rozstrzygnęli w stosunku 2-0, dzięki czemu wyszli z grupy na pierwszym miejscu.

W półfinale zmierzyli się z Politechniką Rzeszowską. W tym starciu również triumfowali. AZS UMCS pokonał rywali 2-1 (25-20, 23-25, 15-9).

W finale lublinianie stanęli naprzeciw AGH Kraków. Zawodnicy z Małopolski okazali się lepsi wygrywając 0-2 (19-25, 22-25).

- Wynik jest zadowalający. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w składzie mieliśmy zawodników, którzy na co dzień grają w lidze. Dlatego było nam łatwiej. Przed nami finały. Rok temu nie wyszliśmy z grupy. Teraz naszym celem jest z niej awansować. To byłby taki krok do przodu. Nie wiemy do końca w jakim zagramy składzie. Czy będzie tak silny ja teraz - mówi trener AZS UMCS Lublin, Piotr Fijołek.

Do turnieju głównego awansowały cztery pierwsze zespoły. Oprócz finalistów były nimi trzeci AWF Kraków i czwarta Politechnika Rzeszowska. Decydujące zmagania odbędą się w Poznaniu w dniach 26-29 kwietnia.

 

fot. @ampysiatkaC/Facebook

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas