Druga porażka szczypiornistek MKS AZS UMCS Lublin

W czwartej serii gier szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin uległy u siebie SPR-owi Sośnica Gliwice 18-23. Dla podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego była to druga porażka w sezonie.

Wynik spotkania otworzyła Agnieszka Blaszka (1-0). Kolejne trzy trafienia zanotowały jednak przyjezdne (1-3). Tę przewagę konsekwentnie utrzymywały w dalszym fragmencie pierwszej połowy. Po dziesięciu minutach gliwiczanki wygrywały 6-2. Bramki dla nich w tym okresie rzucała głównie Aleksandra Abramowicz. Z czasem różnica rosła. SPR schodził na przerwę prowadząc 13-8. Wynik mógł być wyższy, ale rywalki nie wykorzystały dwóch karnych w końcówce.

Druga połowa rozpoczęła się dwoma trafieniami Jagody Lasek (10-13). Odpowiedziała Karolina Golec (10-14). Obraz gry wrócił do stanu z pierwszych trzydziestu minut. Grę kontrolowały gliwiczanki. Po kwadransie prowadziły 19-12. Na pięć minut przed ostatnią syreną różnica wynosiła już osiem goli (15-23). Końcówka była lepsza dla miejscowych, które trafiły cztery razu do siatki rywalek. Mecz zakończył się wynikiem 18-23.

MKS przegrał drugi mecz w sezonie. Aktualnie plasuje się na 8. miejscu w tabeli (6 pkt).

MKS AZS UMCS Lublin – SPR Sośnica Gliwice 18-23 (8-13)

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Anna Bańka (2), Agnieszka Blaszka (1), Aleksandra Madejczyk, Agnieszka Ziętek, Magdalena Markowicz (4), Katarzyna Gruszecka, Katarzyna Suszek (2), Patrycja Szyszkowska (2), Anna Rossa, Angelika Wojdyło, Karolina Dąbała, Jagoda Lasek (6), Aleksandra Szempruch (1).

SPR Sośnica Gliwice: Patrycja Wróbel, Daria Pachołek, Aleksandra Walentyńska, Paulina Walus, Marlena Lesik (1), Klaudia Zizulewska, Małgorzata Krzymińska, Aleksandra Olejarczyk (3), Magdalena Frątczak, Oliwia Korbel, Olga Zwolenik (1), Aleksandra Abramowicz (10), Katarzyna Wyrzychowska (3), Karolina Golec (5).