Zabrakło jakości. Pszczółki przegrały w Gorzowie

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin doznała pierwszej porażki w sezonie. Nie pomogło 25 punktów Brianny Kiesel. Akademiczki przegrały w Gorzowie Wielkopolskim 69-87.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane ze wskazaniem na lublinianki. Po upływie trzech minut, po dwóch z rzędu skutecznych “trójkach” Kiesel, Pszczółki prowadziły 10-4. Gospodynie zdołały jednak odrobić straty i wkrótce to one wygrywały 11-10. Zespół InvestInTheWest wykorzystał dużą ilość błędów podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego. Po obu stronach brakowało mimo wszystko skuteczności. Po pierwszej kwarcie minimalną przewagę miały gorzowianki (20-17).

Kolejną odsłonę trzema punktami otworzyła Ariel Atkins (23-17). Tym samym odpowiedziała Kiesel (23-20). Po niej trafiła Kai James i Pszczółki traciły tylko jedno oczko (23-22). Po kilku minutach równej walki odskakiwać zaczęły zawodniczki z Gorzowa. “Trójka” Sharnee Zoll-Norman sprawiła, że miejscowe wygrywały 34-26. Przerwę na żądanie wziął trener Wojciech Szawarski. Do końca zostało około pięciu minut. W nich gospodynie nie dały sobie wyrwać wypracowanej zaliczki i po pierwszej połowie wygrywały 43-37.

Trzecią kwartę rozpoczęły od powiększenia przewagi (49-37). Szkoleniowiec lublinianek znowu poprosił o czas. Punkty dla Pszczółek w kolejnych minutach zdobywały Julia Adamowicz i Kai James, ale to było za mało, żeby zbliżyć się do przeciwniczek. Na półmetku tej części gry było 55-45 dla Gorzowa. Ostatecznie po trzech kwartach zespół Dariusza Maciejewskiego prowadził 67-51.

Ostatnia odsłona nie odmieniła oblicza spotkania. Trwała walka punkt za punkt, a to z każdą sekundą przybliżało do zwycięstwa gorzowianki. Tak też się stało. InvestInTheWest wygrał z Pszczółką 87-69.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 87-69 (20-17, 23-20, 24-14, 20-18)

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski: Ariel Atkins (25), Katarzyna Dźwigalska, Agnieszka Fikiel, Laura Juskaite (16), Kyara Linskens (12), Annamaria Prezelj (12), Julia Rytsikava, Daria Stelmach (8), Sharnee Zoll-Norman (14), Katarzyna Trzeciak (DNP), Karolina Matkowska (DNP).

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Brianna Kiesel (25), Kaja Grygiel (DNP), Kai James (11), Dorota Mistygacz, Dajana Butulija (12), Kateryna Rymarenko (16), Julia Adamowicz (5), Magdalena Szajtauer, Irena Vrančić, Dominika Poleszak