Porażka na koniec. Futsaliści polegli w Opolu

Futsaliści AZS UMCS Lublin przegrali w wyjazdowym spotkaniu ze spadkowiczem ‒ Odrą Opole 4-5. Było to ostatnie starcie sezonu 2018/2019. Akademicy zakończyli rozgrywki 1. Ligi Futsalu (Grupa Południowa) na 10. miejscu.

Mecz w hali Stegu Arena zielono-biali rozpoczęli bardzo ofensywnie ‒ ze zdjętym bramkarzem. Widać było, że celem jest zdobycie kompletu oczek. Dziki dążyły do szybkiego strzelenia bramki. Podopieczni trenera Artura Gadzickiego naciskali. Gospodarze sporadycznie wyprowadzali swoje akcje. Jednak robili to skutecznie. W 5. minucie mocnym strzałem Przemysława Hajkowskiego pokonał Przemysław Osuchowski i mimo dominacji Lublina, to Odra wygrywała 1-0. Chwilę później gospodarze mogli podwyższyć, ale tym razem świetnie nogami interweniował goalkeeper akademików. Podrażnieni lublinianie znowu ruszyli do ataków. Te przyniosły efekty. Do wyrównania w 7. minucie doprowadził Konrad Tarkowski (1-1). Podbudowani futsaliści AZS-u na prowadzenie wyszli niedługo później. W 11. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Tomasz Ławicki (1-2). Gdy wydawało się, że to zielono-biali mogą zdobyć kolejną bramkę, gola strzeliła Odra. Na listę strzelców w 13. minucie wpisał się Mateusz Krzymiński (2-2). Nie mogliśmy narzekać na brak emocji. Akcja przenosiła się z jednej pod drugą bramkę. Jedną z nich wykorzystali gospodarze. Na 3-2 trafił Maciej Miga. Odra na koncie miała już cztery przewinienia. Po piątym sędzia podyktował przedłużony rzut karny, który akademicy zamienili na gola. Do przerwy było 3-3.

Po powrocie na parkiet miejscowi szybko odzyskali prowadzenie za sprawą Adama Kroka (4-3). Opole miało okazję na podwyższenie, ale skórę lublinian uratował Hajkowski. W 28. minucie było już 4-4. Dobre podanie Macieja Urtnowskiego wykorzystał Tomasz Ławicki, który najpierw świetnie przyjął piłkę, a następnie fenomenalnym lobem pokonał Bartłomieja Krzywickiego (4-4). Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy.W 31. minucie wynik na 5-4 ustalił Miga.

FK Odra Opole ‒ AZS UMCS Lublin 5-4 (3-3)

AZS UMCS Lublin: Marcin Ostrowski, Tomasz Ławicki (11’, 28’), Michał Ostrowski, Konrad Tarkowski (7’), Tomasz Godyński (17’), Rafał Król, Przemysław Hajkowski, Maciej Urtnowski, Hicham Altit, Paweł Furtak.