Akademicy przegrywają w ostatnim domowym starciu

Futsaliści AZS UMCS Lublin nie tak wyobrażali sobie pożegnanie z kibicami w hali Globus w sezonie 2018/2019. W ostatnim meczu domowym ulegli GKS Ekom Invex Remedies Nowiny 2-4.

Spotkanie poprzedziło uroczyste uhonorowanie trenera Artura Gadzickiego. Szkoleniowiec Dzików po obecnym sezonie kończy współpracę z futsalistami. Głos zabrał Wiceprezes AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk:

Dziękujemy za spędzony czas w naszym Klubie. Życzymy dalszych sukcesów w karierze trenerskiej.

Dziki rozpoczęły to spotkanie bardzo ofensywnie. Już w pierwszym dwóch minutach zawodnicy z Lublina stworzyli sobie dwie dogodne akcje, jednak dobrze między słupkami przyjezdnych spisywał się Sebastian Dobrodziej. Wkrótce to goście ruszyli do przodu. Dzikom. Dwie akcje wyprowadził Andrzej Musiał. Tym razem ze swoich zadań wywiązał się bramkarz zielono-białych, Paweł Furtak. W odpowiedzi po podaniu Tomasza Ławickiego, w stuprocentowej sytuacji znalazł się wracający po kontuzji Grzegorz Fularski. Górą z tego pojedynku wyszedł Dobrodziej. Kilka minut później Fularski znowu był bliski szczęścia. Piłka po jego strzale zatrzymała się jednak na poprzeczce. Jak to się mówi: “do trzech razy sztuka”. Chwilę później niczego już nie zabrakło. Uderzenie głową w jego wykonaniu zakończyło się pierwszym golem dla akademików (1-0). Radość Dzików nie trwała jednak zbyt długo, bo w 10. minucie wyrównał Maciej Ponikowski (1-1). Zespół z Nowin poszedł za ciosem i pięć minut później po bramce z rzutu wolnego Adriana Patera było 1-2. Wynik mógł być wyższy, bo w słupek trafił Marcin Czech. O czas poprosił trener akademików - Artur Gadzicki. Po nim szybko gola zdobył Maciej Urtnowski. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 2-2.

Drugą połowę otworzył strzał obok bramki Michała Ostrowskiego. Szybko jednak to przyjezdni przejęli inicjatywę. Z lewej strony boiska mocno uderzył Paweł Markowicz. Piłka po tym uderzeniu znalazła drogę do siatki Furtaka i akademicy znowu przegrywali 2-3. Po tym golu przyjezdni dostali wiatru w żagle. Tylko dobre obrony Pawła Furtaka ratowały gospodarzy przed stratą kolejnych goli. W odpowiedzi dwie akcje (Konrada Tarkowskiego i Marcina Michalaka) przeprowadzili miejscowi. Wynik nie ulegał nadal zmianie. Na 25 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry trener miejscowych ponownie poprosił o przerwę na żądanie. Zielono-biali grali już bez bramkarza. To wykorzystali gości. Na 2-4 trafił Markowicz, ustalając wynik meczu.

Akademicy mimo porażki mają pewne, bezpieczne miejsce w lidze. W ostatniej kolejce zielono-biali pojadą do Opola. Nowiną wygrana zagwarantowała utrzymanie. Tabela TUTAJ.

AZS UMCS Lublin ‒ GKS Ekom Invex Remedies Nowiny 2-4 (2-2)

AZS UMCS Lublin: Paweł Furtak, Tomasz Ławicki, Michał Ostrowski, Łukasz Mietlicki, Grzegorz Fularski (7’), Przemysław Hajkowski, Marcin Ostrowski, Wojciech Boniaszczuk, Jakub Drzewiecki, Rafał Król, Konrad Tarkowski, Maciej Urtnowski (18’), Altit Hicham, Krystian Michalak

GKS Ekom Invex Remedies Nowiny: Sebastian Dobrodziej, Andrzej Musiał, Adrian Pater (15’), Marcin Czech, Arkadiusz Lekki, Marcin Karczewski, Maciej Ponikowski (10’), Jakub Chatys, Paweł Markowicz (24’, 40’)

Autor: Paulina Ziemiańska / Kamil Wojdat