Powalczą o przełamanie

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin w najbliższą sobotę powalczą o pierwszą wygraną w tym sezonie. W meczu trzeciej kolejki rozgrywek  2. Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn ich przeciwnikiem będzie MKS Piotrkowianin.

Najbliższy przeciwnik akademików podobnie do zespołu z Lublina miał słaby początek rozgrywek. W swoich trzech dotychczasowych spotkaniach MKS nie zdobył jeszcze ligowych punktów. Na inaugurację lepsi od drużyny z Piotrkowa Trybunalaskiego okazali się szczypiorniści ze Zwolenia. Orlęta wygrały u siebie 29-24. Szczególnie w pierwszej połowie było to jednak bardzo wyrównane spotkanie. W następnej kolejce podopieczni trenera Wojciecha Furmana musieli uznać wyższość Olimpii Biała Podlaska, która zwyciężyła przed własnymi kibicami 43-29. Natomiast w ostatni weekend września Piotrkowianin przegrał po raz trzeci. Tym razem uległ Pabiksowi Pabianice 21-27. Po tych meczach da się dostrzec jednak, że sobotni rywale akademików są groźni przede wszystkim w pierwszych połowach meczów, kiedy stawiają równy opór swoim przeciwnikom. Najskuteczniejsi w szeregach Piotrkowianina są Adam Kowalczyk (18) oraz Kamil Hejniak (17).

AZS UMCS Lublin nie jest jednak w lepszej sytuacji od MKS-u. Podopieczni trenera Patryka Maliszewskiego w trzech meczach również nie zdołali jeszcze wywalczyć choćby oczka. Porażka na start z drugim zespołem Azotów Puławy (27-39) była srogą lekcją dla zbierających doświadczenie akademików z Lublina. Następne dwa mecze zielono-biali rozegrali na wyjeździe. Najpierw przegrali w Łodzi z Anilaną w zaległym spotkaniu pierwszej kolejki (24-30), a następnie w Zwoleniu z Orlętami (25-36). Najwięcej bramek na swoim koncie w zespole z Koziego Grodu ma aktualnie Piotr Wisznicki (19).

Kto w sobotę wygra po raz pierwszy? Początek meczu o godzinie 12:00 w hali Globus.