X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Powalczą z wiceliderem pierwszej ligi

Powalczą z wiceliderem pierwszej ligi

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin czeka kolejny trudny mecz. Tym razem zmierzą się z wiceliderem pierwszej ligi- Koroną Handball Kielce. Faworytem będą przyjezdne, ale akademiczki pokazały już w tym sezonie, że potrafią walczyć z teoretycznie lepszymi zespołami.

O sile naszych szczypiornistek mógł się już przekonać lider tabeli- MTS Kwidzyn. Choć był faworytem spotkania i rozpoczął je lepiej to ostatecznie musiał zadowolić się remisem 25:25. Akademiczki mogły po tym meczu odczuwać spory niedosyt, bo wygrana była na wyciągnięcie ręki. Komplet punktów wymknął się w ciągu czterech ostatnich minut tego pojedynku.

- Trzeba docenić ten jeden punkt, ale myślę, że jak najbardziej należały nam się w tym meczu dwa punkty. Na własne życzenie zabieramy tylko jeden. O ile w obronie walczyłyśmy jak lwice i kilka piłek przechwyciłyśmy, to dalej troszeczkę w ataku zabrakło nam chłodnej głowy– mówiła wtedy szczypiornistka MKS-u Jagoda Lasek.

Dzisiaj dziewczyny też muszą się przygotować na ciężką przeprawę. Korona Handball Kielce to bardzo silny i ambitny rywal. Dodatkowo niedawno wzmocniła go doświadczona i utytułowana Kristina Repelewska, znana z występów w MKSie Selgros Lublin. Kielczanki mogą się pochwalić imponującym bilansem. Zanotowały dotąd dziesięć zwycięstw i tylko dwie porażki. Pokonać Koronę zdołały tylko Ruch Chorzów i MTS Kwidzyn.

Ostatnie spotkanie akademiczek z tym rywalem zakończyło się wysoką wygraną ekipy z Kielc 32:21, ale to nie oznacza, że tak samo będzie i tym razem. Szczypiornistki MKS-u pokazały już, że wiedzą jak grać z faworytami.

- To zespół, który trzeba bardzo szanować, ale chcemy w Lublinie wygrać- skomentował dla klubowej strony trener Korony, Tomasz Popowicz.

Czy dzisiaj lublinianki także wysoko zawieszą poprzeczkę rywalowi? O tym przekonamy się o godzinie 15:00. Wtedy w hali Globus rozpocznie się spotkanie obu drużyn.

Wspierają Nas