X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Powalczyć z liderem

Powalczyć z liderem

Futsalistów AZS UMCS Lublin czekają w najbliższym tygodniu dwa niezwykle ważne i niezwykle trudne mecze. W niedzielę w 14 kolejce pierwszoligowych rozgrywek podejmą lidera tabeli- Gwiazdę Ruda Śląska, a w środę w Pucharze Polski zagrają także u siebie z Rekordem Bielsko-Biała.

Najbliższy rywal „Dzików” ubiegły sezon spędził w ekstraklasie. W prawdzie jego gra na najwyższym poziomie rozgrywek nie wyglądała najlepiej (po sezonie drużyna spadła do pierwszej ligi), ale na pewno zebrał cenne, ligowe doświadczenie. Potwierdza to chociażby obecna pozycja w tabeli. Gwiazda jest liderem. Przegrała do tej pory tylko jeden mecz (w drugiej kolejce z Futsalem Nowiny). W niedzielę to właśnie ekipa z Rudy Śląskiej będzie faworytem. Przemawia za tym także wynik spotkania z „Dzikami” w pierwszej rundzie. Gwiazda wygrała wtedy aż 7:1.

- Wbrew temu co można sądzić patrząc na ten wynik, to nie był taki zły mecz w naszym wykonaniu. W pierwszej połowie zagraliśmy nieźle, prowadziliśmy 1:0. Gra posypała się w drugiej części spotkania. Trochę zabrakło nam sił, mieliśmy wąski skład. Teraz to rywale będą zmęczeni podróżą. My jeszcze nie przegraliśmy u siebie i chcemy żeby tak pozostało- mówi zawodnik „Dzików” Grzegorz Fularski.

Czasu na odpoczynek po starciu z liderem nie będzie zbyt wiele, bo już w środę podopieczni Artura Gadzickiego także we własnej hali zmierzą się z ekstraklasowym Rekordem Bielsko-Biała. To mecz 1/16 finału Pucharu Polski.

- To dla nas wielkie wyzwanie. Chcemy się pokazać z jak najlepszej strony. Na pewno nie będziemy przestraszeni, chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że to zawodnicy, którzy żyją z futsalu, są profesjonalistami. Po to się trenuje i gra żeby mierzyć się z lepszymi od siebie- dodaje Grzegorz Fularski.

Spotkanie z Gwiazdą Ruda Śląska już w niedzielę 5 lutego o 13:30 oczywiście w hali Globus. Pojedynek z Rekordem Bielsko-Biała rozpocznie się natomiast w środę 8 lutego o godzinie 19:00.

Wspierają Nas