X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Pożegnać się zwycięstwem

Pożegnać się zwycięstwem

W ostatniej kolejce rozgrywek 2. Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn, szczypiorniści KU AZS UMCS Lublin zmierzą się u siebie z SPR ROKiS Radzymin. Ten mecz już w sobotę o godzinie 18:00 w hali Globus.

 

Grudniowy pojedynek między tymi zespołami zakończył się wygraną przeciwników 30-24. Stawka najbliższego spotkania wydaje się być tym razem mniejsza. Oba zespoły nie mają już możliwości na zmianę swojej pozycji w tabeli, niezależnie od wyniku sobotniego starcia.

SPR po 17 meczach uzbierał na swoim koncie 36 oczek. Bilans Radzymina to 12 zwycięstw i 5 porażek. To daje mu aktualnie drugą lokatę. Na tym też miejscu podopieczni trenera Witolda Rzepki zakończą sezon, to pewne. Ostatnia dyspozycja SPR-u jest dobra. Na cztery spotkania aż w trzech zdobyli komplet punktów. Potrafili pokonać choćby lidera z Ciechanowa:

 

         14. kolejka: KKS Włókniarz Konstantynów – SPR ROKiS Radzymin 16-32

         15. kolejka: SPR ROKiS Radzymin – CKS Jurand Ciechanów 32-32 (k: 5-4)

         16. kolejka: UMKS Trójka Ostrołęka – SPR ROKiS Radzymin 34-30

         17. kolejka: KS Warszawianka – SPR ROKiS Radzymin 18-29

 

Najskuteczniejszy w ekipie z Radzymina jest Dominik Troński. W ostatnich meczach nie grał, ale w 14, w których pojawiał się na parkiecie zdobył 97 goli. Drugim najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem SPR-u jest Michał Deptuła (86), a trzecim Robert Piechnik (75).

Akademicy podobnie do przeciwników są już pewni pozycji na koniec rozgrywek. Zielono-biali niezależnie od wyniku sobotniego meczu znajdą się na czwartym miejscu w ostatecznym rozrachunku. AZS po serii sześciu porażek przełamał się 7 kwietnia w meczu wyjazdowym z AZS-AWF Warszawa. Wygrana 34-27 okazała się bardzo ważna w kontekście mentalności drużyny, bo już tydzień później odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonała u siebie ostatnie TS Siemiatycze 29-24. Niewiele zabrakło też w ostatni weekend w Pabianicach, gdzie akademicy ulegli tylko jednym golem (25-26).

Mimo że najbliższy mecz nie będzie należał do tych o największym ciężarze gatunkowym, walki o zwycięstwo na pewno nie zabraknie. Która z drużyn zakończy sezon zwycięstwem? Początek meczu AZS UMCS Lublin – SPR ROKiS Radzymin już w sobotę (28 kwietnia) o godzinie 18:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas