Lublin 700 lat Lublina UMCS
Poziom sportowy będzie najwyższy – rozmowa z Konradem Kadrow

Poziom sportowy będzie najwyższy – rozmowa z Konradem Kadrow

Jednym ze startujących w Zimowych Mistrzostwach Polski będzie Konrad Kadrow. Zawodnik AZS UMCS Lublin w rozmowie z nami wyjaśnia, z czym wiąże się dla niego udział w tej imprezie. Twierdzi, że Aqua Lublin jest bardzo przyjazna dla pływaków. Zachęcamy do lektury!

 

Gratulacje! Ostatnio pobiłeś należący do Tomasza Duszyńskiego rekord województwa lubelskiego na 200 metrów stylem klasycznym. To znaczy, że przed Zimowymi Mistrzostwami Polski forma jest?

Dziękuję bardzo. Ten rekord to niezła niespodzianka. Nie myślałem o nim przed wyścigiem. Udział w Zimowych Mistrzostwach Polski będzie kolejną dużą imprezą podczas której mogę zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami w kraju.

 

Jak przygotować się do takich mistrzostw? Oprócz treningów jest jakaś specjalna dieta?

Staram się unikać szkodliwych produktów. Raczej jem dużo i zdrowo według wytycznych dietetyków zachowując przy tym rozsądek. Chociaż jako pływak tak naprawdę spalam spore ilości kalorii i ciężko jest czasem powstrzymać się od pizzy.

 

Znasz bardzo dobrze Aqua Lublin. Co możesz zatem powiedzieć kibicom, którzy planują wybrać się na ZMP o tym obiekcie? Obiegowe opinie są takie, że szybko się tu pływa.

Wszyscy są pod wrażeniem lubelskiego obiektu. Kibicom naprawdę polecam to wydarzenie. Pierwszy raz impreza jest rozgrywana w formacie Mistrzostw Europy, czyli mamy 5-dniowe zawody. Dołączono do nich kategorie juniora starszego (17/18 lat), będącą poza młodzieżowcami i seniorami. To prawda, że w Aqua szybko się pływa. Zawodnicy lubią u nas występować. Osobiście twierdzę, że to najlepszy obiekt w Polsce. Przewiduję wiele ciekawych starć. Poziom sportowy będzie oczywiście najwyższy!

 

fot. Michał Piłat

Autor: Marek Jedynak

Wspierają Nas