Szczypiorniści nie dali szans rywalowi

W meczu trzeciej kolejki rozgrywek 2. Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn, AZS UMCS Lublin pewnie pokonał przed własną publicznością zespół UMKS Trójka Ostrołęka 35-16. Podopieczni trenera Patryka Maliszewskiego odnotowali tym samym swoje drugie zwycięstwo w obecnym sezonie.

Mecz od początku układał się pod dyktando gospodarzy, którzy długo nie pozwalali zdobyć bramki drużynie gości. Pierwsze trafienie na koncie lublinian zapisał Cezary Muszyński. Po siedmiu minutach gry na tablicy wyników było 3-0 dla zespołu prowadzonego przez Patryka Maliszewskiego. Dopiero osiem minut po syrenie oznaczającej początek meczu po raz pierwszy goalkeepera AZS-u pokonał Krzysztof Zieliński (UMKS Trójka Ostrołęka). Dobra gra w obronie oraz skuteczny w bramce Kamil Pawliszyn byli zaporą nie do przejścia dla przyjezdnych. Skuteczną interwencją popisał się także zmiennik Pawliszyna - Karol Kołodziejczyk, który obronił rzut karny gości. Kolejny fragment pojedynku był bardzo podobny. Nadal to akademicy prowadzili grę, z czasem powiększając swoją przewagę nad gośćmi. W osiemnastej minucie meczu po trafieniu Bartłomieja Świądra, AZS UMCS Lublin prowadził 11-3. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Lublinianie systematycznie punktowali rywala. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19-7.

Decydująca odsłona widowiska rozpoczęła się od trafienia gości. Autorem gola - Łukasz Kosiński. Akademicy szybko odpowiedzieli bramką Michała Rogalskiego. Wyrównana walka toczyła się tylko w pierwszych minutach drugiej połowy. Z każdą sekundą inicjatywę przejmowali gospodarze. Po dwóch trafieniach z rzędu Sebastiana Nowaka, szczypiorniści z Lublina wygrywali 26-10. Wydawało się być pewnym, że to spotkanie jest już rozstrzygnięte. Dobrze w bramce akademików spisywał się grający w drugiej połowie Kołodziejczyk. Na dziesięć minut przed ostatnią syreną, po golu Michała Rogalskiego było 30-13. Mimo sporej zaliczki podopieczni trenera Maliszewskiego do samego końca ambitnie walczyli o każdą piłkę. Końcowy rezultat: 35-16.

Najwięcej bramek w spotkaniu (7) zdobyła Michał Rogalski (AZS UMCS Lublin).

- Widać z treningu na trening i z meczu na mecz, że dyspozycja zespołu się poprawia. Zaczynamy grać, jak to się mówi “świeżo” - biegamy, w obronie pracujemy na nogach. Jest u chłopaków ta chęć gry, agresja w obronie i wynik jest taki jaki jest - podsumowuje zadowolony trener AZS UMCS Lublin, Patryk Maliszewski.

AZS UMCS Lublin: K. Pawliszyn, M. Chwiejczak (2), F. Suwała (5), S. Nowak (3), M. Rogalski (7), M. Dziemiach (2), K. Gajecki, J. Brodziak (1), K. Kołodziejczyk, K. Bernat, C. Muszyński (5), B. Świąder (4), T. Kiełczykowski (2), M. Drozd (4)

UMKS Trójka Ostrołęka: M. Prekiel, T. Wiśniewski (3), P. Kuliś (2), Ł. Kosiński (2), P. Kośnik, K. Zieliński (4), M. Świerżewski (1), R. Niećko, Bartosz Gołębiewski, F. Grabowski (1), A. Kraszewski (2), K. Dworak, B. Wojdyna (1)