Przed nami akademickie derby szczypiornistek

W walce o kolejne ligowe punkty rywalem lubelskich szczypiornistek będzie niżej notowany AZS AWF Warszawa. Postawa podopiecznych Izabeli Puchacz w ubiegłotygodniowym starciu z liderem pozwala patrzeć na kolejny pojedynek z nadzieją na komplet punktów.

Mecz poprzedniej kolejki w którym lublinianki mierzyły się z przewodzącym ligowej stawce MTS-em Kwidzyn był naprawdę dobrym widowiskiem i obfitował w wiele sportowych emocji. Akademiczki, choć ostatecznie zremisowały 25:25, mogą czuć niedosyt, bo dwa punkty były na wyciągnięcie ręki. Dziewczyny mocno postraszyły faworytki, a zwycięstwo wymknęło im się dopiero w samej końcówce. Zdecydowały o tym ostatnie cztery minuty. lublinianki nie były już tak konsekwentne w obronie i nawet bramkarka Katarzyna Gruszecka, tak dobrze spisująca się w pierwszej połowie wygranej 11:9, nie była w stanie powstrzymać zmasowanych ataków. Szczypiornistki z Kwidzyna podbudowane serią punktową, dodatkowo zwarły szeregi defensywne. Akademiczki zdołały się przebić tylko dwukrotnie i błyskawicznie roztrwoniły zaliczkę budowaną przez niemal cały mecz.

- Trzeba docenić ten jeden punkt, ale myślę, że jak najbardziej należały nam się w tym meczu dwa punkty. Na własne życzenie zabieramy tylko jeden. O ile w obronie walczyłyśmy jak lwice i kilka piłek przechwyciłyśmy, to dalej troszeczkę w ataku zabrakło nam chłodnej głowy – ocenia szczypiornistka MKS-u Jagoda Lasek.

Warto dodać, że MTS Kwidzyn w tym sezonie nie przegrał jeszcze żadnego spotkania. Ma na koncie 9 zwycięstw i tylko dwa remisy. Oba w spotkaniach z MKS AZS UMCS Lublin. Narazie lublinianki pozostają więc jedyną drużyną w lidze, która potrafi zagrozić liderowi.

Tym razem akademiczki zmierzą się z niżej notowanym rywalem. Szczypiornistki AWF Warszawa zajmują w pierwszoligowej stawce ósme miejsce. Nie można ich jednak lekceważyć, bo to zespół z potencjałem. Ekipa ze stolicy sumiennie przepracowała przerwę w ligowych rozgrywkach, rozgrywając serię sparingów. Dodatkowo warszawianki podrażnione porażką z SMS ZPRP Płock w pierwszym meczu rundy rewanżowej (rozgrywanym awansem w styczniu) będą chciały się odbudować. Będzie to zatem ciekawe spotkanie dla fanów żeńskiego szczypiorniaka.

Początek meczu MKS AZS UMCS Lublin-AZS AWF Warszawa w sobotę o godzinie 13.00 w hali Globus. Zapraszamy do kibicowania.