Przed nimi finały AMP w Krakowie

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn już w dniach 30 maja - 2 czerwca w Krakowie. Nie zabraknie w nich ekipy AZS UMCS Lublin, która w półfinałach rozgrywanych w Lublinie zajęła drugie miejsce.

W rozgrywkach grupowych lublinianie zmierzyli się z: Politechniką Świętokrzyską w Kielcach, Politechniką Rzeszowską, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie oraz Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. We wszystkich meczach zwyciężyli koszykarze z Lublina, zapewniając sobie pierwsze miejsce grupie.

UMCS Lublin – Politechnika Świętokrzyska 97-33 (26-8, 26-13, 27-5, 18-7)

Politechnika Rzeszowska – UMCS Lublin 42-85 (20-12, 9-21, 8-28, 5-24)

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – UMCS Lublin 67-74 (18-23, 22-12, 10-26, 17-13)

UMCS Lublin – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie 71-60 (21-11, 13-18, 21-21, 16-10)

W półfinale rozgrywanym w niedzielę rano zielono-biali pokonali Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach 64-55 (18-12, 9-21, 20-16, 17-6), dzięki czemu awansowali do finału, który gwarantował miejsce w turnieju głównym w Krakowie (pierwsze trzy drużyny).

W walce o pierwsze miejsce lublinianie po meczu grupowym ponownie zmierzyli się z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. Jednak skład na finał został mocno okrojony, bo wieczorem koszykarzy z Lublina czekał play–off w rozgrywkach 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn przeciwko AGH Kraków. Osłabieni zawodnicy UMCS-u ulegli Uniwersytetowi Rolniczemu 66-87 (19-8, 18-18, 17-34, 12-27).

Klasyfikacja końcowa (drużyny z awansem):

1. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

3. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

- Wygraliśmy wszystko, co mogliśmy wygrać. Prawda jest taka, że finał odpuściliśmy ze względu na późniejszy mecz z AGH. Uważam, że gdybyśmy wystąpili w finale w składzie, w którym graliśmy wcześniej, to byśmy go wygrali. W grupie pokonaliśmy już tą drużynę. Teraz przed nami turniej w Krakowie. Zawsze jesteśmy w czołówce Akademickich Mistrzostw Polski. Będziemy się nastawiać, żeby pojechać na finały i walczyć o pierwsze miejsce. AZS UMCS jako drużyna akademicka zawsze walczy o najwyższe cele - mówi trener Przemysław Łuszczewski.

Turniej finałowy w Krakowie odbędzie się w dniach 30 maja - 2 czerwca.

AZS UMCS Lublin: Wydra Patryk, Strzałkowski Szymon, Grzeliński Jan, Nycz Bartłomiej, Jaworski Szymon, Łoś Krzysztof, Myśliwiec Dawid, Garbacz Michał, Stefaniuk Jakub, Sobiech Jan, Uniłowski Jarosław, Skrzek Marcin.