Przedostatni mecz futsalistów w sezonie

Futsaliści AZS UMCS Lublin kończą ligowe zmagania. W przedostatnim spotkaniu sezonu „Dziki” podejmą Remedium Hybryd Pyskowice. To rywal niżej notowany, ale w pierwszej rundzie pokonał akademików. Teraz czas na rewanż.

Oba zespoły spotkały się na koniec pierwszej rundy. Wtedy byliśmy świadkami bardzo wyrównanego i zaciętego spotkania, choć pierwszy kwadrans nie nastrajał kibiców „Dzików” zbyt optymistycznie. Po 15 minutach gry akademicy przegrywali 0:3. Kolejny cios padł w 28 minucie. Gospodarze wbili lublinianom jeszcze jednego gola i prowadzili już 4:0. Wtedy podopieczni Artura Gadzickiego wreszcie się przebudzili i udało im się zdobyć pierwszą bramkę, a chwilę później kolejną z rzutu karnego. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem numer pięć, ale „Dziki” nie dawały za wygraną i trafiły jeszcze dwukrotnie. Niestety, na kolejne gole zabrakło już czasu i mimo fantastycznej pogoni spotkanie zakończyło się dla akademików porażką 4:5.

Teraz jednak obie drużyny są w zupełnie innej sytuacji. Ekipa z Pyskowic ostatnią ligową wygraną zanotowała na początku stycznia, w 12 kolejce rozgrywek. Pokonała wtedy 4:1 Słomniczankę Słomniki. Od tamtej pory zapisuje na swoim koncie tylko porażki i remisy, w tym także z Malwee Łódź i Futsalem Brzeg- dwoma ostatnimi drużynami w tabeli.

"Dziki" są niepokonane w trzech ostatnich spotkaniach. Podopieczni Artura Gadzickiego w przerwie od ligowych rozgrywek nie próżnowali. W ubiegłą sobotę rozegrali sparing z drużyną z Białorusi- Amatarem Brześć. I choć ten mecz przegrali 2:7, to mieli okazję sprawdzić się na tle silnego rywala i przy okazji przećwiczyć na boisku różne warianty taktyczne. Było to także cennym doświadczeniem, które zaprocentuje w przyszłości, być może już w najbliższym spotkaniu.

- To był mecz kontrolny – testowaliśmy, graliśmy w przewadze, sprawdzaliśmy te wszystkie elementy, na które nie mamy normalnie czasu podczas ligi. Szkoda na pewno tego wyniku, bo jest wysoki, ale to jest efekt tego, że eksperymentowaliśmy i szukaliśmy nowych rozwiązań – mówił opiekun AZS UMCS Artur Gadzicki.

Dla futsalistów Remedium Hybryd Pyskowice pojedynek w hali Globus będzie ostatnim ligowym spotkaniem w tym sezonie. Za tydzień pauzują, więc z pewnością chcieliby poprawić sobie humory, po niezbyt budanej końcówce rozgrywek i wywieźć z Lublina komplet punktów. Możemy być jednak pewni, że gospodarze tanio skóry nie sprzedadzą. Poza tym będą chcieli msię zrewanżować za pechową porażkę z pierwszej rundy. Sportowych emocji jak zawsze nie powinno więc zabraknąć. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 17.00.