Przegrały po walce

Pszczółka Polski–Cukier AZS UMCS Lublin po raz drugi uległa w Polkowicach. Tym razem CCC triumfowało 72-59. Kolejne spotkanie w sobotę w Lublinie.

Wynik meczu otworzyła Laren Ervin (2-0). Dla Pszczółek z dystansu trafiła Kateryna Dorogobuzowa (2-3). Akademiczki przez sporą część pierwszej kwarty dotrzymywały kroku rywalkom. Na około pięć i pół minuty przed ostatnią syreną lublinianki wygrywały 9-11. Chwilę później mieliśmy remis 13-13. Piłkę w koszu umieściła Uju Ugoka. W tym momencie obraz gry uległ zmianie. Warunki zaczęły dyktować gospodynie, które szybko odskoczyły do wyniku 23-13. Stało się tak dzięki punktom Magdaleny Leciejewskiej, Artemis Spanou i Alyshy Clark. Niemoc Pszczółek przełamała Ugoka, połowicznie skuteczna na linii rzutów wolnych (23-14). Ostatecznie po pierwszej kwarcie drużyna trenera Maroša Kovačika wygrywała 26-17.

Druga odsłona zaczęła się do zmniejszenia strat przez Ugokę (26-19). Kolejny fragment był naznaczony dużą niedokładnością z obu stron. Na punkty musieliśmy czekać niemal następnych pięć minut. Dopiero Miljana Bojović wykorzystała jeden z dwóch rzutów osobistych (27-19). Odpowiedziała Feyonda Fitzgerald (27-21). Dalsza część toczyła się dosyć równo. Przed przerwą polkowiczanki prowadziły 36-28. Wynik ustaliła Weronika Gajda.

Na początku trzeciej kwarty faulowana przy rzucie zza łuku była Dorota Mistygacz. Trzy wolne zamieniła na trzy punkty (36-31). Po niej trafienie z dystansu dołożyła Fitzgerald i Pszczółki zbliżyły się do Polkowic tylko na dwa oczka (36-34). Taka sama różnica była, gdy to piłkę w koszu umieściła Butulija (38-36). Lauren Ervin i Alysha Clark ponownie uspokoiły nieco kibiców zgromadzonych w hali. Po ich akcjach CCC prowadziło 44-36. Przed ostatnimi dziesięcioma minutami dystans jeszcze się powiększył (58-47).

Czwarta kwarta była nieco podobna do drugiej. Zespoły ponownie nie imponowały skutecznością. Cały czas przewaga Polkowic pozostawała jednak niezagrożona. Pszczółki najbliżej gospodyń były na trzy minuty przed końcem meczu po dwóch punktach Agaty Dobrowolskiej (66-57). Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 72-59. Rezultat “dwójką” ustaliła Aleksandra Kędzierska.

W rywalizacji play–off CCC wygrywa 2-0. Kolejne starcie drużyna trenera Wojciecha Szawarskiego rozegra w sobotę (7 kwietnia) o godzinie 18:00 w hali MOSiR w Lublinie.

CCC Polkowice – Pszczółka Polski–Cukier AZS UMCS Lublin 72-59 (26-17, 10-11, 22-19, 14-12)

CCC Polkowice: Temitope Fagbenle (21), Miljana Bojović (10), Angelika Stankiewicz (DNP), Antonija Sandrić (2), Weronika Gajda (7), Magdalena Leciejewska (9), Artemis Spanou (2), Magdalena Idziorek (DNP), Alysha Clark (8), Karolina Pruss (5), Lauren Ervin (8).

Pszczółka Polski–Cukier AZS UMCS Lublin: Uju Ugoka (14), Feyonda Fitzgerald (15), Kaja Grygiel (DNP), Aleksandra Kędzierska (4), Dorota Mistygacz (3), Dajana Butulija (18), Agata Dobrowolska (2), Dominika Poleszak, Uliana Datsko (DNP), Kateryna Dorogobuzowa (3).