Przegrana piłkarzy ręcznych

Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiej porażki podopiecznych Mieczysława Grandy. Po 20. minutach gry lublinianie przegrywali tylko 3 bramkami grając z Olimpią jak równy z równym. Jednak od tego momentu w poczynania AZS-u zaczęły wkradać się błędy. Jeśli dodać to tego brak skuteczności i szybkie kontry przyjezdnych to wynik nie powinien dziwić. Po pierwszej połowie UMCS przegrywał 11:18. -Nie graliśmy ze sobą jeszcze w tym składzie,przez to pojawiły się proste błędy i straty co skrzetnie wykorzystali przeciwnicy, rzucając z kontry bardzo dużo bramek- mówił po meczu kapitan akademików-Dominik Jurek.

Po zmianie stron szczypiorniści z Lublina nie potrafili nawiązać równorzędnej walki ze Śląską ekipą. Braki kadrowe, namnażające się błędy i zmęczenie sprawiły, że z wygranej 41 do 23 cieszył się zespół gości. -Gramy bez pięciu podstawowych zawodników, więc to jest bardzo duże osłabienie. Ciężar gry musieli wziąć na siebie juniorzy. Wynik odzwierciedla nasze możliwości- tłumaczył trener AZSu-Mieczysław Granda.

Po trzech porażkach i jednym remisie lublinianie zajmują 11. miejsce w ligowej tabeli. O kolejne punkty piłkarze ręczni AZS – u powalczą na wyjeździe. 12. października zmierzą się w Grodkowie z tamtejszą Olimpią.