X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Do Lublina przyjedzie lider

Do Lublina przyjedzie lider

W meczu siódmej kolejki rozgrywek Basket Ligi Kobiet Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin we własnej hali podejmie jak dotąd niepokonane Artego Bydgoszcz. Szykuje się nie lada gratka dla fanów koszykówki w Lublinie. Początek spotkania w niedzielę (29 października) o godzinie 18:00 w hali MOSiR.

 

Dla drużyny trenera Wojciecha Szawarskiego mecz z Artego będzie okazją do rehabilitacji za ostatnią porażkę z KS JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec. Jednak zadanie na pewno łatwe nie będzie.

Nasz niedzielny przeciwnik rozegrał sześć spotkań ligowych i wszystkie rozstrzygnął na swoją korzyść. Zwyciężył między innymi na bardzo trudnym terenie w Gdyni, gdzie w piątej serii gier pokonał miejscowy Basket 73-75.

Najlepiej punktującą zawodniczką zespołu z Bydgoszczy jest Denesha Stallworth (89). Niewiele mniej oczek zapisała na swoim koncie Dragana stankovic (83).

Porównując statystyki Pszczółek i Artego z tego sezonu, łatwo zauważyć, że korzystniej wypada zespół gości. Widać to w procencie celnych rzutów. Lublinianki trafiają 46.9% sytuacji za dwa punkty, zawodniczki z Bydgoszczy 59.9%. Nie aż tak wyraźnie, ale są one też jednak lepsze, jeśli chodzi o próby z dystansu. 37.2% “trójek” Artego znajduje drogę do kosza, Pszczółek - 32.3%.

Zespół Artego w środę (25 października) odniósł swoje drugie zwycięstwo w trzecim spotkaniu rozgrywek Euro Cup. Podopieczne szkoleniowca Tomasza Herkta pokonały na wyjeździe ostatni w tabeli, rosyjski Sparta&k M.R. Vidnoje 81-88.

Trener lublinianek zapowiada jednak walkę o zwycięstwo w tym spotkaniu:

- W każdym elemencie można coś poprawić. Musimy zacząć od zaangażowania, które w ostatnim meczu nie było do końca takie jakbym chciał. Liczę na taką sportową złość w drużynie po spotkaniu z Sosnowce. To co nadrobiliśmy w Polkowicach, ostatnio straciliśmy. Styl w jakim zagraliśmy z Zagłębiem był fatalny. Meczem z Artego będziemy chcieli pokazać, że potrafimy grać znacznie lepiej. Postaramy się wygrać, aby odwdzięczyć się też kibicom za ich postawę w ostatnim spotkaniu - mówi szkoleniowiec Pszczółki Polski-Cukier, Wojciech Szawarski.

Początek meczu już w niedzielę (29 października) o godzinie 17:00 w hali MOSiR.

 

fot: Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas