Lublin 700 lat Lublina UMCS
Początek rundy rewanżowej

Początek rundy rewanżowej

W meczu czternastej kolejki rozgrywek Basket Ligi Kobiet do Lublina na spotkanie z Pszczółką Polski-Cukier AZS UMCS, przyjedzie zespół CCC Polkowice. W pierwszym starciu tych drużyn na rozpoczęcie sezonu górą były podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego, wygrywając 70-76.

 

Niedzielny rywal to aktualnie czwarta drużyna ligowej tabeli. CCC ma na swoim koncie osiem zwycięstw i cztery porażki. Dokładnie taki sam bilans mają akademiczki z Lublina, które plasują się na piątej lokacie. Końcówka roku dla zespołu Georgiosa Dikaioulakosa była bardzo dobra, tak samo z resztą jak cała druga połowa pierwszej rundy. Polkowice bowiem po kiepskim początku sezonu, w którym na pięć pierwszych rozegranych meczów triumfowały tylko raz, od zwycięstwa w szóstej kolejce z mistrzem Polski - Ślęzą Wrocław (67-76) są niepokonane. Oto ostatnie trzy mecze w wykonaniu CCC:

 

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - CCC Polkowice 63-68

CCC Polkowice - Basket 90 Gdynia 82-64

Enea AZS Poznań - CCC Polkowice 53-103

 

Najskuteczniejsza w drużynie prowadzonej przez Georgiosa Dikaioulakosa jest Alysha Clark (139 punktów).

Oprócz występów na krajowym podwórku, CCC rywalizuje w rozgrywkach Euroligi. Jak na razie w dziewięciu rozegranych spotkaniach, zwyciężyły tylko dwukrotnie i zamykają tabelę grupy A. Ostatnio, w środę (3 stycznia) Polkowice przegrały we własnej hali ZVVZ USK Praga 51-61.

Pszczółki jednak nie muszą liczyć na zmęczenie przeciwniczek występami w Eurolidze. Zawodniczki trenera Wojciecha Szawarskiego zanotowały znakomity finisz pierwszej rundy. Pięć kolejnych zwycięstw z rzędu w tym to wyjazdowe ze Ślęzą (68-73) świadczą o dobrej dyspozycji akademiczek. Zapewne lublinianki mają w pamięci wygraną z pierwszej kolejki w Polkowicach i to może być dla nich pewnym atutem pod względem psychologicznym. Najbliższy mecz z pewnością jednak będzie inny niż ten otwierający sezon.

Czy Pszczółki odniosą drugie zwycięstwo nad CCC Polkowice w tym sezonie? Odpowiedź na to pytanie już w najbliższą niedzielę (7 stycznia) o godzinie 18:00 w hali MOSiR.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas