X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Powrót do Lublina

Powrót do Lublina

Po ponad miesięcznej przerwie Pszczółki ponownie zagrają w Lublinie. W swoim dziewiątym meczu rozgrywek Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin zagra we własnej hali z Widzewem Łódź. Początek spotkania w sobotę (2 grudnia) o godzinie 17:00, oczywiście w hali MOSiR.

 

Podczas meczu zostanie przeprowadzona zbiórka słodyczy dla Dzieci z Domów Dziecka. Odbędzie się ona w ramach akcji “Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” oraz zbliżającego się “Meczu Słodkich Serc”. Ten już 5 grudnia w hali MOSiR! Naprzeciw siebie staną koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin oraz zawodnicy TBV Startu Lublin! Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00, a hala będzie otwarta dla kibiców od 17:00.

Podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego będą przystępowały do najbliższego pojedynku z Widzewem w dobrych nastrojach. W miniony weekend Pszczółki odniosły pierwsze od 14 października zwycięstwo ligowe. Na wyjeździe lublinianki pokonały PGE MKK Siedlce 68-80. Wtedy najwięcej punktów zdobyła Feyonda Fitzgerald, która błysnęła formą. Amerykanka zapisała na swoim koncie 29 oczek. Dzięki zwycięstwu lublinianki z bilansem 4:4 znajdują się na ósmej pozycji w tabeli. Starcie z łodziankami będzie z pewnością doskonałą okazją, aby wygrać po raz drugi z rzędu, bowiem najbliższe rywalki w tym sezonie spisują się słabo.

W dziewięciu dotychczasowych starciach ligowych, Widzew ani razu nie schodził z parkietu w roli zwycięzcy. Podopieczne trenera Dariusza Raczyńskiego systematycznie odnoszą kolejne porażki. Z drugiej strony ten fakt może okazać się niebezpieczny. Nie można bowiem lekceważyć drużyny, która wreszcie chce się przekonać jak smakuje wygrana. W ekipie z Łodzi najwięcej punktów zdobyła jak na razie Brendi Harvey-Carr, która ma ich 106 na swoim koncie. Druga w tym zestawieniu jest Roksana Schmidt (103).

Czy Pszczółka odniesie drugie zwycięstwo u siebie we własnej hali? O tym przekonamy się już niebawem. Początek emocji w sobotę (2 grudnia) o godzinie 17:00 w hali MOSiR.


fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas