Lublin 700 lat Lublina UMCS
Pszczółki murowanym faworytem w sobotę

Pszczółki murowanym faworytem w sobotę

W 5. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet, lubelskie Pszczółki podejmą we własnej hali Uniwersytet Gdański. Dla gospodyń scenariusz na to spotkanie jest tylko jeden ‒ zwycięstwo.

 

Każdy inny rezultat będzie dużym zaskoczeniem. Początek rozgrywek 2019/2020 może nie jest idealny dla lublinianek, ale z pewnością dużo lepszy niż dla ich najbliższych przeciwniczek. Drużyna z Gdańska przegrała wszystkie cztery dotychczasowe spotkania: z Gorzowem (65-101), Polkowicami (50-90), Widzewem Łódź (59-84) oraz Arką Gdynia (55-73). Przed ostatnią kolejką jednak do zespołu trenera Włodzimierza Augustynowicza dołączyły dwie zagraniczne koszykarki. Zespół wzmocniły rozgrywająca ‒ Gabrielle Rae Ortiz (USA) oraz środkowa ‒ Taijah Campbell (Kanada). Zadebiutowały w derbach Trójmiasta w liderującą Arką. Co prawda nowe nabytki nie błyszczały, ale gdańszczanki przegrały najmniejszą ilością punktów w porównaniu do innych swoich meczów tego sezonu. Najskuteczniejszą zawodniczką zespołu jest Karolina Formella, która ma swoim koncie jak na razie 48 oczek.

Pszczółki z kolei wygrały dwa z czterech spotkań. Akademiczki pokonały Energę Toruń (92-62) oraz Gorzów (90-85). Przegrały natomiast z Artego Bydgoszcz (62-78) i Polkowicami (59-69). Nie jest to wymarzony start, ale z pewnością dający nadzieję na dalszą część ligi. AZS ma silną kadrę, co widzą także trenerzy kadr. Cztery spośród zielono-białych zostały powołane na zgrupowania swoich reprezentacji, które rozpoczną się w drugim tygodniu listopada. Dla Julii Adamowicz, Agnieszki Szott-Hejmej, Giedrė Labuckienė oraz Amy Degbeon będzie to dodatkowa motywacja, aby tuż przed wyjazdem potwierdzić swoją dobrą dyspozycję. Jedyną niewiadomą przed weekendem jest sytuacja Briany Day, która dochodzi do siebie po kontuzji. Amerykanka prawdopodbnie jednak nie będzie jeszcze gotowa na starcie z Gdańskiem i na swój debiut w EBLK przyjdzie jej poczekać.

Początek spotkania z Uniwersytetem Gdańskim w sobotę (26 października) o godzinie 15:00 w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Alejach Zygmuntowskich 4.


fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas