Lublin 700 lat Lublina UMCS
Pszczółki vs Katarzynki już w sobotę

Pszczółki vs Katarzynki już w sobotę

W meczu siódmej kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zmierzy się z Energą Toruń. Początek spotkania w sobotę o godzinie 15:00 w hali MOSiR.

 

Koszykarki z Torunia póki co rozegrały cztery mecze ligowe w sezonie. Wszystkie na wyjeździe. Na swoim koncie zanotowały trzy zwycięstwa. Uległy tylko raz, mistrzowi kraju – drużynie CCC Polkowice. Jednak minimalnie, bo tylko 71-73. Kolejne pojedynki kończyły się wyraźnymi wygranymi torunianek:

 

                                       Widzew Łódź – Energa Toruń 48-83

                                        Enea AZS – Energa Toruń 61-91

                                        Sunreef Yachts Politechnika Gdańska – Energa Toruń 67-79

 

Najlepiej punktującą zawodniczką Katarzynek w Basket Lidze jest Nirra Fields, która zapisała na swoim koncie 81 oczek. W ekipie z Torunia wystąpi pochodząca z Lublina Katarzyna Trzeciak, która broniła swego czasu zielono-białych barw.

Najbliższe rywalki lubelskich Pszczółek oprócz zmagań na krajowym podwórku występują w rozgrywkach EuroCup. Po trzech seriach gier ich bilans to 2-1. Ostatni mecz (zwycięski) Katarzynki rozegrały w środę (7 listopada) na wyjeździe z greckim Miki Lefkada. Czasu na odpoczynek dużo nie ma. Czy to będzie miało wpływ na wynik sobotniego starcia?

Wiele zależy od postawy Pszczółek. Niestety ta w tym sezonie przełożyła się tylko na jedno zwycięstwo w sześciu spotkaniach. Co prawda trudny kalendarz nie ułatwiał im zadania. Gra jednak też pozostawiała sporo do życzenia. Akademiczki na przełamanie czekają od ponad miesiąca. Ostatni raz zwyciężyły na inaugurację sezonu. 6 października pokonały w hali MOSiR Ostrovię 76-67.

Początek pojedynku z Energą w sobotę (10 listopada) o godzinie 15:00 w hali MOSiR.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas