X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Resocjalizacja przez sport. Pszczółki z wizytą w areszcie

Resocjalizacja przez sport. Pszczółki z wizytą w areszcie

Zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odwiedziły Areszt Śledczy w Lublinie. Centralnym punktem tego wydarzenia było spotkanie z osadzonymi.

 

Pszczółki miały okazję zobaczyć, jak wygląda codzienność osadzonych oraz porozmawiać z nimi między innymi na temat zbliżającego się sezonu. W czasie spotkania zawodniczki: Karolina Puss, Olga Trzeciak i Wiktoria Duchnowska opowiedziały o tym, czym się zajmują, po czym udzieliły odpowiedzi na pytania zgromadzonych na sali. Na koniec na ręce przedstawiciela klubu złożone zostały pamiątki w dużej mierze wykonane własnoręcznie przez więźniów.

Spotkanie były pierwszym, ale nie ostatnim. Zainicjowało ono współpracę Klubu z Aresztem Śledczym w Lublinie. Docelowo planowane są kolejne. W ramach resocjalizacji przez sport AZS UMCS Lublin chce zapraszać osadzonych na mecze domowe Pszczółek!

Oprócz koszykarek obecni podczas wizyty byli inni członkowie drużyny: Bartosz Grądzki (asystent trenera) i Michał Frączek (kierownik zespołu). Nie zabrakło również przedstawicieli Klubu: Prezesa Dariusza Gawła, Dominika Małysa oraz Kamila Wojdata.

 

fot. Rafał Paczos

Wspierają Nas