Lublin 700 lat Lublina UMCS
Zdecydowała dogrywka. Puchar dla Podlasia!

Zdecydowała dogrywka. Puchar dla Podlasia!

Dobiegła końca pierwsza edycja turnieju o Puchar Marszałka w grze FIFA 20 “Lubelskie 2020”. Trofeum wywalczył Sebastian Całka, reprezentujący Podlasie Białą Podlaską.

 

W pierwszym półfinale Podlasie Biała Podlaska mierzyło się z Chełmianką Chełm. Naprzeciwko siebie stanęli zatem Sebastian Całka i Rafał Dobrzyński. Po regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 1-1. Dogrywka przez długi czas również nie przynosiła rozstrzygnięcia. Dopiero w 120. minucie gola na wagę wygranej zdobył zawodnik Podlasia (2-1). Tym samym zapewnił sobie miejsce w finale.

W drugiej parze 1/2 finału Orlęta Radzyń Podlaski grały ze Stalą Kraśnik. Za padami zasiedli zatem Arkadiusz Korolczuk i Jakub Zieliński. Mecz od początku lepiej układał się dla tego drugiego. Dosyć szybko zrobiło się 2-0. Choć jeszcze przed przerwą Arkadiusz Korolczuk zdobył kontaktowego gola, to po zmianie stron bramek już nie oglądaliśmy, co oznaczało finał dla Stali.

W meczu o 3. miejsce Orlęta pokonały Chełmiankę 3-2. Do rozegrania został tylko wielki finał. Podlasie czy Stal? Regulaminowy czas nie przyniósł rozstrzygnięć (1-1). Konieczna była dogrywka. W niej jednego gola zdobył Sebastian Całka (Podlasie), dzięki czemu wygrał 2-1. Puchar Marszałka trafił w ręce zawodnika z Białej Podlaskiej.

- Dzisiaj każdy mecz był na styku. Właściwie wszyscy mogli sięgnąć po ten puchar. Wydaje mi się, że miałem dużo szczęście. Cieszę się, żę to ja wygrałem turniej! Tym bardziej, że niewiele brakowało, bym nie wyszedł w ogóle z grupy. Zmagania piątkowe były bardzo emocjonujące. Atmosfera była nieziemska. Dzięki komentarzowi Tomasza Jasiny i Arkadiusza Onyszki rywalizacja nabrała barw. Pozdrawiam obu panów i dziękuję za tak wspaniały komentarz! ‒ mówił na gorąco triumfator zawodów, Sebastian Całka z Podlasia Białej Podlaskiej.

- Jestem zadowolony z mojego wyniku. Przede wszystkim jednak turniej to ciekawa inicjatywa. Dobrze było móc przyjść, spotkać się na wirtualnej murawie z kolegami z prawdziwej murawy. Organizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Po meczach mogliśmy się wypowiedzieć w studio. Jeśli będzie kolejna edycja Pucharu Marszałka i będę miał możliwość wystąpić, to z przyjemnością wezmę udział! ‒ komentował zdobywca 2. miejsca, Jakub Zieliński ze Stali Kraśnik.

 

Organizatorami turnieju byli:

                                             - Województwo Lubelskie

                                             - AZS UMCS Lublin

                                             - Lubelskie Centrum Konferencyjne

 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas