Rewanż akademiczek! Szczypiornistki górą w starciu AZS-ów

Piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin pokonały na wyjeździe AZS-AWF Warszawę 27-24. Tym samym lublinianki wzięły rewanż za porażkę z pierwszej rundy, kiedy to uległy po karnych.

Spotkanie w stolicy rozpoczęło się bardzo udanie dla MKS-u. W 6. minucie meczu, gdy bramkę zdobyła Anna Rossa zielono-białe wygrywały już 4-0. Kolejne minuty były równie udane dla zespołu z Lubelszczyzny. Po kwadransie ich przewaga wynosiła już osiem trafień (1-9). Dopiero w tym momencie warszawianki się obudziły. Wyróżniającą postacią była Patrycja Kozak. Dobra postawa warszawianek sprawiła, że w 25. minucie traciły tylko trzy gole (8-11). Chwilę później było 9-11. Ostatecznie podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego zdołały odpowiedzieć i ponownie nieco odskoczyć. Wynik pierwszej połowy na 11-15 ustaliła Agata Nazar.

Po przerwie początkował mecz toczył się falami. Raz seriami bramki zdobywały gospodynie a raz przyjezdne. AWF zdołał złapać kontakt w 48. minucie. Gola zdobyła Kozak i zrobiło się 20-21. Sytuację uspokoiły nieco bramki Magdaleny Markowicz i Katarzyny Suszek (21-24). Na dwiem minuty przed końcem znowu wynik był na styku (23-24). Przypomniała o sobie jednak Rossa. Zdobyła dwie bramki ustalając wynik meczu. Zielono-białe wygrały w Warszawie 27-24.

Lublinianki są na 6. miejscu w lidze. Do rozegrania zostało im trzy mecze.

AZS-AWF Warszawa ‒ MKS AZS UMCS Lublin 24-27 (11-14)

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Agnieszka Blaszka (2), Elżbieta Żywot, Magdalena Markowicz (5), Magdalena Kosiorek, Katarzyna Suszek (2), Gabriela Tomczyk (3), Patrycja Szyszkowska (1). Anna Rossa (5), Agata Nazar (8), Karolina Dąbała, Jagoda Lasek (1).