X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Rewanż z Halembą

Rewanż z Halembą

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin w najbliższy weekend podejmą u siebie KPKS Halembę. To zaległe spotkanie pierwszej kolejki. Początek meczu w sobotę o godzinie 19:00.

 

Oba zespoły grały już ze sobą w tym sezonie. 11 listopada w starciu na Górnym Śląsku lepsze były gospodynie. KPKS pokonał wtedy akademiczki z Lublina 3-1.

Najbliższe przeciwniczki zielono-białych w obecnych rozgrywkach radzą sobie dobrze. Po dziewięciu seriach gier zajmują czwarte miejsce w tabeli Grupy 4. Bilans 5-4 przełożył się na 19 zdobytych przez nich oczek. Co ciekawe Halembiankom nie udało się wygrać ani razy występując w roli gości. Porażkami kończyły się wszystkie cztery wyjazdy, nawet ten do ostatnich Proszowic. Jak widać KPKS dzieli i rządzi we własnej hali (pięć zwycięstw), ale poza nią nie idzie mu już tak dobrze. Czy to widoczne będzie również w sobotę? Poniżej ostatnie trzy spotkania Halemby w rozgrywkach 2. Ligi Kobiet.

 

                              KPKS Halemba – TKS Tomasovia 3-1 (25-11, 23-25, 27-25, 25-11)

                              MKS Jarosław – KPKS Halemba 3-0 (25-8. 25-18, 25-7)

                              KPKS Halemba – LUK AZS UMCS Lublin 3-1 (21-25, 25-16, 25-17, 27-25)

 

Siatkarki z Lublina miały dosyć trudny początek sezonu. Wygrana w Krzeszowicach na inaugurację była dobrym znakiem. Po niej jednak przyszły dwie porażki. Akademiczki znalazły się nawet na ostatnim miejscu w tabeli. Widać było, że gra nie funkcjonuje jak należy. Pewne zwycięstwo 3-0  we własnej hali z Marbą Sedziszów Małopolski ponownie wlało trochę optymizmu i pozwoliło przesunąć się w górę zestawienia. Następnie przyszły trzy przegrane z kolei. Tę serię zawodniczki LUK-u przełamały w ubiegły weekend, pokonując w Proszowicach tamtejszą Pogoń 3-0. Aktualnie akademiczki z 10 punktami na koncie zajmują szóste miejsce w lidze. Tabela TUTAJ.

Czy atut własnej hali pozwoli im wygrać drugi raz rzędu? Początek meczu w sobotę o godzinie 19:00 w hali CKF przy ulicy Mariana Langiewicza 22.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas