X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Rok zakończyć wygraną

Rok zakończyć wygraną

W meczu trzynastej kolejki rozgrywek Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin podejmie we własnej hali TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego będzie to ostatnie starcie w tym roku kalendarzowym.

 

Najbliższy przeciwnik lublinianek z dorobkiem czternastu punktów plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli. Po raz ostatni zespół z Ostrowa cieszył się ze zwycięstwa 28 października, kiedy to pokonał u siebie Widzew Łódź 93-74. Kolejne potyczki kończyły się porażkami koszykarek prowadzonych przez trenera Vadima Czeczuro. Jednak nie można powiedzieć, że były to wyraźne przegrane, a i rywale nie należeli do najłatwiejszych. Oto wyniki ostatnich czterech pojedynków Ostrovii:

 

Energa Toruń - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 62-56

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - CCC Polkowice 63-68

Basket 90 Gdynia - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 69-62

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Enea AZS Poznań 75-79

 

Najlepiej punktującą wśród ostrowianek jest Breanna Lewis, która w jedenastu meczach rzuciła aż 182 oczka.

Pszczółkom natomiast można powiedzieć, ostatnio wszystko wychodzi. Po czterech zwycięstwach z rzędu, w tym dwóch na wyjeździe kolejno z mistrzem Polski - Ślęzą Wrocław (68-73) oraz Energą Toruń (63-74) atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Widać, że drużyna zaczyna grać na naprawdę wysokim poziomie. Forma wyraźnie poszła w górę, o czym wspominał po ostatnich zadowalających wynikach szkoleniowiec akademiczek, Wojciech Szawarski. W górę, ale tabeli zaczęły się także piąć same Pszczółki. Aktualnie z dorobkiem osiemnastu oczek zajmują szóstą lokatę. Jak wiemy nie od dziś, w sporcie wszystko może się zdarzyć, ale z pewnością faworytkami do zwycięstwa w starciu Pszczółka-Ostrovia, są te pierwsze.

Czy tak będzie i lublinianki zakończą rok wygraną? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem. Początek spotkaniu w niedzielę (17 grudnia) o godzinie 18:00 w hali MOSiR.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas