Lublin 700 lat Lublina UMCS
Rozgrywki na finiszu. Futsaliści powalczą z Berlandem

Rozgrywki na finiszu. Futsaliści powalczą z Berlandem

Do końca sezonu 1. Ligi Futsalu Mężczyzn zawodnikom AZS UMCS Lublin pozostały tylko trzy kolejki. Pierwszą z nich Dziki rozegrają już w niedzielę (7 kwietnia).

 

Spotkanie z Berlandem Komprachcice zapowiada się ciekawie. Dobry wynik zagwarantuje gospodarzom stuprocentowe utrzymanie. Choć i teraz wydaje się, że podopieczni trenera Artura Gadzickiego są jego niemal pewni.

W jesiennym starciu obu zespołów górą byli futsaliści z Komprachcic, którzy wygrali na własnym parkiecie 6-2. Akademicy z pewnością mają tamto spotkanie w pamięci i będa chcieli wziąć rewanż za porażkę. Zadanie łatwe jednak nie będzie. Mimo że Berland nie gra już niemal o nic, to dyspozycja zawodników z opolskiego imponuje. 7. miejsce w środku tabeli sprawia, że Komprachcice mogą być pewne utrzymania. Nie mają też szans na walkę o awans do Ekstraklasy. Futsaliści Berlanda są jednak na fali. Na pięć minionych kolejek wygrali aż trzy. Potrafili też urwać punkty liderowi z Gliwic, remisując na wyjeździe 2-2. Ulegli dopiero tydzień temu drużynie Futsal Team Brzeg (2-3). Najlepszym strzelcem najbliższego rywala Dzików jest Michał Bienias, który w obecnych rozgrywkach zdobył 14 bramek.

Zielono-biali natomiast po ostatnim trudnym okresie, wyszli na prostą. Wyjazdowe zwycięstwo z GKS-em Tychy uspokoiło sytuację drużyny w końcówce sezonu. Akademicy wygrali 5-2. Dwie bramki w tamtym meczu zdobył Tomasz Ławicki, a pierwsze trafienie w barwach Dzików zanotował Altit Hicham.

- Dzięki tym punktom będziemy w stanie podejść do trzech ostatnich meczów z większym spokojem. Nie możemy jednak osiadać na laurach, ponieważ przed nami bardzo ciężkie dwa tygodnie, którymi będziemy chcieli udowodnić sobie i kibicom, że potrafimy grać w futsal. – zapowiada Ławicki.

Czy akademicy potwierdzą te słowa na parkiecie? Początek pojedynku z Berlandem w niedzielę (7 kwietnia) o godzinie 14:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas