Lublin 700 lat Lublina UMCS
Jak trenujesz, tak będziesz walczyć ‒ rozmowa z Pauliną Gubą

Jak trenujesz, tak będziesz walczyć ‒ rozmowa z Pauliną Gubą

W 2018 zdobyła tytuł mistrzyni Europy w pchnięciu kulą. W sierpniu teoretycznie ma stanąć do walki o jego obronę, bo zawody w Paryżu jeszcze odwołane nie są. Między innymi o nie zapytaliśmy Paulinę. Zapraszamy do rozmowy.

 

Jak zdrowie? Mistrzyni Europy w formie? Treningi na pełnych obrotach czy z racji na sytuację nieco lżejsze?

Zdrowie już dobrze, miałam małe problemy z kolanem, ale już jest w porządku. Treningi wróciły na pełne obroty, a aktualnie sytuacja jest jak u większości, czyli trenuje gdzie mogę.

 

Powoli przywykłaś już do warunków w jakich przyszło nam funkcjonować? Jest łatwiej niż na początku?

Staram się do tego nie przyzwyczajać, bo mam nadzieję na koniec tego jak najszybciej... Ale radzę sobie na szczęście. Nie muszę chodzić do sklepówm, ponieważ jestem na tak zwanych „pudełkach”.

 

Jakiś czas temu dołączyłaś do akcji internetowej #druzynaenergiichallenge. Zaprezentowałaś, jak trenować mięśnie brzucha. Z natury lubisz udzielanie się w mediach społecznościowych czy raczej jesteś w tym powściągliwa?

Dołączyłam się do akcji firmy Energa S.A "Trenuj z Drużyną Energii", bo lubię kontakt z dzieciakami. Zawsze się cieszę kiedy napiszą, że dzięki nam zrobili fajny trening, a nawet namówili rodziców do aktywności. Czy lubię się udzielać?. Hmm. Gwiazdą social mediów nie jestem, ale jeśli mam coś ciekawego do przekazania, to staram się to robić.

 

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, w jakiej jesteśmy. Ale, żeby się nie tylko przejmować znajdujemy sobie sposoby, by się od niej odrywać. Jakie są Twoje na poprawienie humoru?

Teraz kiedy mam więcej czasu niż zwykle, nadrabiam zaległości: wreszcie mam czas, aby dokończyć rozpoczęte książki, oglądać seriale, gotować. Staram się też trenować!

 

Zdecydowana większość zawodów zaplanowana na najbliższe miesiące została przełożona. Ale Mistrzostwa Europy, których terminem jest koniec sierpnia jeszcze nie. Uważasz, że realnym jest scenariusz, w którym wystartujecie w Paryżu?

Nie wiem, sytuacja rozwija się tak dynamicznie, że z dnia na dzień mam coraz większe obawy, że te zawody również zostaną odwołane. Przekonamy się, czas pokaże.

 

Jak taka przerwa od normalnego trybu funkcjonowania może wpłynąć na poziom sportowy danej dyscypliny. Spodziewasz się, że gdy już zaczną się starty, to wyniki czołówki będą jednak na niższym poziomie?

Staram się na razie o tym nie myśleć, bo każdy jest w podobnej sytuacji trenuje tam gdzie może: garażach, polach, domach... Także zobaczymy.

 

I jeszcze na koniec. Masz motto, którym kierujesz się w życiu? Może właśnie teraz pewne cytaty, stwierdzenia mogą być pomocne.

"Jak trenujesz, tak będziesz walczyć". Jest to zupełnie niezwiązane może z moją konkurencją, mimo wszystko utkwiło mi w pamięci i jakoś towarzyszy w tej drodze sportowej .

 

fot. Artur Mulak

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas