Lublin 700 lat Lublina UMCS
Złoto Andrzeja Jarosa i brąz Macieja Hołuba

Złoto Andrzeja Jarosa i brąz Macieja Hołuba

Na mityngu 55-lecia TL “Ruda Śląska”, który odbył się 13 września 2017 roku, zawodnik KU AZS UMCS Lublin - Andrzej Jaros zdobył złoty medal w wyścigu na 400 metrów. Trzecie miejsce dla Macieja Hołuba.

 

Impreza na nowym stadionie przy ulicy Czarnoleskiej przyciągnęła wielu sportowców. Udział wzięło 180 osób. Wśród nich także reprezentanci naszego klubu. W rywalizacji 400-metrowców triumfował wyżej wspomniany już Jaros. Brązowy medal w tym samym wyścigu zdobył jego kolega klubowy - Maciej Hołub. Naszych zawodników na podium rozdzielił Tomasz Sieradzan (AZS AWF Wrocław).

- To był kontrolowany start. Pogoda jednak nie dopisała, ponieważ było bardzo wietrznie. Jeśli chodzi o miniony sezon, to był bardzo udany. Dwa razy wywalczyłem szóste miejsca na Mistrzostwach Polski Seniorów, w startach na 400 metrów i sztafecie 4 x 400 metrów. Było też srebro w Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi, w biegu na 400 metrów. Niewiele zabrakło, żebym otrzymał powołanie na Mistrzostwa Świata w Londynie. Jednak głównym celem na ten sezon był start na Uniwersjadzie w Tajpej i tam walka o medal. Niestety kolega ze sztafety doznał kontuzji i nie ukończyliśmy biegu. Potem był jeszcze występ na DecaNation, gdzie w sztafecie mieszanej zodbyliśmy złote medale, a w klsyfikacji drużynowej reprezentacja Polski uplasowała się na trzeicm miejscu - mówi Andrzej Jaros

Zawodnikom jak i całemu sztabowi szkoleniowemu gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas