Lublin 700 lat Lublina UMCS
Rusza Puchar Polski

Rusza Puchar Polski

W środę (20 grudnia) o godzinie 18:30, szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin rozpoczną swoją przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski 2017/2018. Pierwszym przeciwnikiem lublinianek w 1/16 finału będzie drużyna SPR JKS Jarosław.

 

Podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego nie tak dawno grały z SPR-em w ramach 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet. W spotkaniu piątej kolejki (4 listopada), akademiczki okazały się lepsze od rywalek, pokonując przeciwniczki we własnej hali 27-21. Tamten pojedynek przez całą pierwszą połowę był bardzo wyrównany, a o jego losach przesądziła druga odsłona. Dopiero w niej MKS wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu, którego nie oddał już do samego końca.

W tamtym pojedynku najwięcej bramek rzuciła zawodniczka SPR-u, Natalya Turkalo (12). To właśnie na nią akademiczki szczególnie powinny zwrócić uwagę także i przed tym starciem, bowiem Turkalo w zasadzie w każdym meczu jest wyróżniającą się postacią swojej drużyny z Jarosławia. W rozegranych dziewięciu kolejkach 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet zapisała na swoim koncie aż 72 trafienia! W znacznej mierze to właśnie dzięki jej świetnej postawie, jarosławianki z dorobkiem dwunastu punktów zajmują szóstą lokatę w tabeli.

MKS AZS UMCS Lublin ostatnimi czasy radzi sobie jednak wręcz świetnie. Wspomniane zwycięstwo nad SPR-em było przełamaniem a zarazem początkiem znakomitej passy akademiczek. Licząc mecz z Jarosławiem, lublinianki wygrały pięć spotkań z rzędu i zakończyły rundę na czwartym miejscu w lidze, zdobywając osiemnaście oczek.

Czy MKS znowu znajdzie patent na SPR JKS Jarosław? Tego dowiemy się już niebawem. Początek spotkania w środę (20 grudnia) o godzinie 18:30 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas