X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Rywalem TS Siemiatycze

Rywalem TS Siemiatycze

W meczu 16. kolejki rozgrywek 2. Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn akademicy podejmą we własnej hali ostatnią drużynę w tabeli – TS Siemiatycze. Początek spotkania w sobotę (14 kwietnia) o godzinie 11:00 w hali Globus.

 

Pierwszy mecz pomiędzy oboma zespołami zakończył się wyraźnym zwycięstwem podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego. Lublinianie triumfowali na wyjeździe 21-30. Do tamtego pojedynku zielono-biali podchodzili jednak w nieco innych nastrojach, niż do sobotniego starcia.

W przypadku rywali sytuacja zarówno jesienią jak i teraz jest bardzo podobna. Wtedy szczypiorniści z Siemiatycz mieli po sześciu rozegranych meczach tylko jedno zwycięstwo na koncie. Od tamtej pory wygrali tylko jeszcze jednokrotnie. Z bilansem 2-13 są na ostatniej pozycji w tabeli Grupy 3. Jak dotąd uzbierali na swoim koncie siedem oczek. Po raz ostatni wygrali 27 stycznia w Pabianicach z tamtejszym Pabiksem. Do przedostatniego Włókniarza Konstantynów Łódzki tracą pięć punktów. Do zakończenia sezonu zostały trzy spotkania, więc jeśli najbliżsi przeciwnicy Lublina myślą o poprawieniu swojej pozycji, muszą w każdym z meczów wspinać się na wyżyny umiejętności. Najlepszym strzelcem w zespole jest Jakub Szyszko. Zdobył już 120 bramek i ze stratą jednego gola do Patryka Dębca zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców.

Akademicy natomiast mają za sobą kiepski okres. Po znakomitej pierwszej części sezonu, kiedy to zajmowali już nawet pozycję lidera, przyszedł spadek formy. Sześć kolejnych porażek z rzędu sprawiło, że spadli poza ligowe podium. Dopiero w miniony weekend nastąpiło przełamanie. W Warszawie szczypiorniści z Koziego Grodu pokonali w akademickich derbach AZS-AWF Warszawę 27-34. Aktualnie z 25 oczkami zajmują czwarte miejsce. Przed nimi są: KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka (31), SPR ROKiS Radzymin (35) i liderujący CKS Jurand Ciechanów z rozegranym jednym meczem więcej od wymienionych drużyn (40). Przed AZS-em trzy spotkania do zakończenia sezonu 2017/2018.

Początek najbliższego meczu z Siemiatyczami już w sobotę (14 kwietnia) o godzinie 11:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas