Lublin 700 lat Lublina UMCS
Po trzecią wygraną z rzędu!

Po trzecią wygraną z rzędu!

Przed szczypiornistami szansa na umocnienie pozycji lidera w grupie niemistrzowskiej. Najbliższym rywalem zielono-białych będzie TS Siemiatycze.

 

Będzie to pierwsze starcie obu zespołów. Wydaje się, że zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest drużyna z Lublina, która z duża przewagą przewodzi stawce.

Siemiatycz nie można jednak lekceważyć. Co prawda TS nie imponował w ostatnim meczu z zamykającym tabelę Piotrkowianinem. Podopieczni trenera Norberta Marksa wygrali, ale dopiero po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 30-30. Aktualnie TS jest na czwartej pozycji. W pierwszej części sezonu, gdy rywalizacja toczyła się jeszcze w Grupie B, Siemiatycze zwyciężyły tylko w trzech spotkaniach i zajęły drugie od końca miejsce w lidze. Najlepszym strzelcem zespołu jest Michał Jarosiewicz, który ma swoim koncie 65 bramek.

W szeregach akademików najczęściej jak do tej pory goalkeepera rywali pokonywał Dmytro Dmytruk (86). Dyspozycja całej drużyny jest jednak dobra. Mimo rotacji w składzie, zielono-biali z każdym spotkaniem poczynają sobie coraz lepiej. Ich przewaga nad drugą Warszawianką wynosi już 9 oczek. Za podopiecznymi trenera Patryka Maliszewskiego dwa zwycięstwa z kolei w grupie niemistrzowskiej: z Nowymi Piekutami oraz Białystokiem. Teraz szansa na kolejne.

W każdym meczu chcemy zwycięstwa! Tak samo będzie w sobotę. Nie wyobrażamy sobie innego scenariusza jak wygrana. Myślę, że jesteśmy najlepsi w tej grupie, ale pierwsza runda zweryfikuje, czy możemy tak uważać. W naszym składzie z różnych względów jest dużo roszad. Mimo wszystko ukształtował się trzon zespołu, mamy fajną ekipę i jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to w przyszłym sezonie będziemy celować dużo dużo wyżemówi przed najbliższym spotkaniem zawodnik AZS UMCS Lublin, Wiktor Jedut.

Początek meczu z Siemiatyczami w sobotę (23 lutego) o godzinie 19:30 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas