Lublin 700 lat Lublina UMCS
Weekendowe zmagania w Cetniewie

Weekendowe zmagania w Cetniewie

7. edycja Festiwalu Rzutów Kamili Skolimowskiej przeszła do historii. W zawodach wystąpili reprezentanci AZS UMCS Lublin. Wśród nich Paulina Guba czy Daria Zabawska, które triumfowały w swoich konkurencjach.

 

Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą wygrała z wynikiem 18.05 metra. Uzyskała go w swojej przedostatniej próbie, choć już wcześniejsze starczyłyby do stanięcia na najwyższym stopniu podium. Jednak dopiero w piątej kolejce Guba przekroczyła granicę 18 metrów. Tak przedstawiają się wszystkie konkursowe podejścia (17.84, 17.93, x, x, 18.05, x). Wyniki są jeszcze dalekie od optymalnych, ale zawodniczka znajduje się aktualnie w mocnym treningu. Widać to było także podczas niedawnych Drużynowych Mistrzostw Polski. Tam z kolei nie udało się przekroczyć bariery 18 metrów. Rekord życiowy Pauliny wynosi 19.38 metra.

W pojedynku dyskobolek zwyciężyła natomiast Daria Zabawska. Był to pojedynek, bo na starcie stanęły tylko dwie zawodniczki. Rywalką Darii była Karolina Urban (AZS-AWFiS Gdańsk). Wygrała ta pierwsza z wynikiem 57.09 metra.

W rzucie młocie kobiet oglądaliśmy Malwinę Kopron. W stawce trzech zawodniczek, została sklasyfikowana na 3. miejscu. Najlepsza próbą, jaką udało jej się wykonać w konkursie wyniosła 69.85 metra. Wygrała Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) ‒ 70.83 metra przed Rosjanką Sofiyą Palkiną ‒ 70.58 metra.

Ostatnim z lubelskiego zespołu, który zaprezentował się podczas zmagań w Cetniewie był Szymon Mazur. Wśród kulomiotów został sklasyfikowany na 10. miejscu (18.05 metra). Bezkonkurencyjny był Michał Haratyk (Sprint Bielsko-Biała), który wyrównał ustanowiony kilka dni wcześniej rekord Polski (22.32 metra).

 

fot. Paweł Skraba

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas