Lublin 700 lat Lublina UMCS
Lekkoatleci podsumowali sezon

Lekkoatleci podsumowali sezon

W sobotę (8 grudnia) w Chatce Żaka odbyło się podsumowanie sezonu sekcji lekkoatletycznej AZS UMCS Lublin. Nagrody odebrali między innymi uczestnicy Mistrzostw Europy w Berlinie, a wśród nich złota medalistka w pchnięciu kulą – Paulina Guba.

 

Spotkanie otworzył Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin – Dariusz Gaweł:

- Rok 2018 niewątpliwie był czasem wielkich sukcesów. Szczycimy się wynikami naszych seniorów. Tu najlepszy osiągnęła Paulina Guba podczas ME, zdobywając złoto. Jednak sukcesy odnosili też nasi juniorzy. Choćby Drużynowe Mistrzostwo Polski U-20. To pokazuje, że piramida szkoleniowa jest bardzo szeroka. Dzięki temu ta sekcja z roku na rok robi kolejny krok do przodu. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować władzom UMCS-u, bez którego wsparcia nasze sukcesy nie byłyby możliwe, w tym Panu Rektorowi – Profesorowi Stanisławowi Michałowskiemu. Należy też podkreślić rolę samorządu terytorialnego: Pana Prezydenta Krzysztofa Żuka, Pana Marszałka Kszysztofa Krawczuka czy obecnego Marszałka – Jarosława Stawiarskiego. Dziękujemy, bo wsparcie z ich strony czujemy każdego dnia. Nie mówię tylko o wsparciu finansowym, ale też o takim czysto ludzkim. Mamy świadomości, że w każdej chwili możemy chwycić za telefon, zadzwonić, powiedzieć z jakimi problemami się borykamy, poprosić o pomoc i porozmawiać. Dziękuję też Pani Dyrektor Elżbiecie Hanc za to, że współpracujemy w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego i budujemy wspólnie tę piramidę szkoleniową, o której wcześniej już wspomniałem. Dzisiaj podsumowujemy 2018 rok, ale już patrzymy w 2019. Czekają nas nowe wyzwania. Celem jest rozwój sekcji, ale mamy też na dalekim horyzoncie Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Wierzymy, że wielu z naszych zawodników tam powalczy!

Głos zabrali też przybyli goście. Następnie nastąpiła główna część uroczystości, czyli uhonorowanie sportowców AZS UMCS Lublin. Na scenie pojawiły się zwycięskie drużyny: Drużyna Mistrzów Polski Seniorów oraz Drużyna Mistrzów Polski U-20. Paulina Guba odebrała Złotą Odznakę Akademickiego Związku Sportowego, czyli jedno z najważniejszych odznaczeń w świecie sportu akademickiego. Przyznano nagrody dla 25 najlepszych zawodników minionego sezonu sekcji AZS UMCS Lublin. Poniżej pierwsza dziesiątka rankingu:

       1. Paulina Guba (pchnięcie kulą)
       2. Karolina Kołeczek (100 metrów przez płotki)
       3. Malwina Kopron (rzut młotem)
       4. Joanna Bemowska (chód sportowy)
       5. Izabela Trzaskalska (maraton)
       6. Mikołaj Kotyra (400 metrów)
       7. Aleksandra Kufel (rzut młotem)
       8. Michał Jabrzyński (400 metrów przez płotki)
       9. Szymon Mazur (pchnięcie kulą)
      10. Rafał Fedaczyński (chód sportowy)

 

Dla niektórych sportowców sobotnie podsumowanie było szczególne, bo ostatnie w ich sportowej karierze. Specjalne podziękowania zostały skierowane w stronę trzech naszych lekkoatletek, które zakończyły swoją karierę:

       1. Ewa Jacniak
       2. Aleksandra Romanek
       3. Magdalena Niewiadomska

 

Ciekawym zestawieniem był ranking frekwencji na treningach trenera Marka Chmielewskiego, przygotowany przez szkoleniowca. Liczony od 16 listopada zeszłego roku, w wymiarze pięciu treningów tygodniowo.

       1. Piotr Wiśniewski (100%, nie opuścił ani jednego treningu od ponad półtora roku - 384 treningi)
       1. Paweł Rydz (100%)
       3. Konrad Gałat (95,7%)

 

Na gali oprócz sportowców byli zaproszeni goście: Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublin – Dr Jakub Kosowski, Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu – Halina Drozd (w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego), Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej – Prof. Radosław Dobrowolski (w imieniu Rektora UMCS), Wiceprezes Organizacji Środowiskowej AZS Lublin – Paweł Markiewicz, Dyrektor Klubu Środowiskowego AZS Lublin – Paweł Danielczuk.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas