X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Sezon wkracza w decydujący etap. Play-offy czas start!

Sezon wkracza w decydujący etap. Play-offy czas start!

Przed nami faza play-off. Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin w pierwszej rundzie rywalizacji zmierzą się z MSK Silesia Volley Mysłowice. Pierwsze dwa mecze w najbliższy weekend w Lublinie.

 

W sezonie zasadniczym między oboma zespołami mamy remis. Raz wygrała Silesia (3-1), a raz LUK (3-1). Ostatnie starcie, zwycięskie dla akademiczek odbyło się nie tak dawno temu, bo 19 stycznia. Drużyny mają je zatem świeżo w pamięci.

Mysłowice zakończyły ligę na piątej pozycji. Z bilansem 8-10 siatkarki z Górnego Śląska uzbierały na swoim koncie 22 oczka. Końcówka sezonu nie była jednak udana w wykonaniu Silesii. Na pięć minionych pojedynków siatkarki MSK wygrały tylko raz – z ostatnią Marbą Sędziszów Małopolski (3-2).

Zgoła inaczej wygląda dyspozycja zielono-białych. Podopieczne trenera Jacka Rutkowskiego finiszują z impetem. Ligę kończyły trzema pewnymi zwycięstwami. Straciły w nich zaledwie dwa sety. To przełożyło się na czwartą pozycję na koniec sezonu zasadniczego.

- Mam nadzieję, że tę pierwszą rundę z Mysłowicami przejdziemy. Później zaczną się schody, ale nie ukrywam, że chcemy powalczyć z SAN-Pajdą Jarosław – mówił po ostatnim meczu ligowym trener Rutkowski.

Czy w najbliższy weekend akademiczki zrobią krok w kierunku awansu do kolejnej rundy? Przed nami dwa mecze w hali CKF przy ul. Langiewicza 22, które dadzą odpowiedź na to pytanie.

 

Sobota (16 lutego, godzina 17:00): LUK AZS UMCS Lublin – MSK Silesia Volley Mysłowice

Niedziela (17 lutego, godzina 11:00): LUK AZS UMCS Lublin – MSK Silesia Volley Mysłowice.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas