Siatkarki pewne utrzymania

Siatkarki AZS UMCS Lublin są już pewne utrzymania w drugiej lidze. W trzecim i (jak się okazało) ostatnim meczu rywalizacji play-out pokonały w Radomiu Radomkę 3:1 ( 25:12, 25:19, 23:25 i 25:22). Teraz czeka je walka o piąte miejsce.

Akademiczki po dwóch meczach z Radomką,rozegranych w weekend w Lublinie prowadziły 2:0. Przypomnijmy, że na tym etapie gra toczy się do trzech wygranych. Środowy pojedynek na wyjeździe miał być dopełnieniem formalności i postawieniem kropki nad „i”. I tak faktycznie było. Gospodynie potrafiły postawić lubliniankom opór tylko w trzecim secie, który wygrały po zacietej końcówce 25:23. W pozostałych partiach zdecydowanie lepsze były podopieczne Jacka Rutkowskiego. Ich dominacja widoczna była zwłaszcza w pierwszej odsłonie. Pozwoliły w niej ugrać rywalkom zaledwie 12 punktów. Kolejną partię wygrały do 19, a set numer cztery zakończył się zwycięstwem AZS-u 25:22.

W ten sposób, siatkarki AZS UMCS zapewniły sobie pozostanie w gronie drugoligowców na następny sezon. To jednak nie był ich ostatni pojedynek na ligowych parkietach. Przed nimi jeszcze walka o piąte miejsce. Przeciwnika teoretycznie mogą poznać już w sobotę. Będzie nim zwycięzca rywalizacji pomiędzy Marbą Sędziszów Małopolski a MOSiR-em Jasło. Po dwóch spotkaniach 2:0 prowadzą „Marbianki”, które oba mecze wygrały 3:0. Jeśli w sobotę również okażą się lepsze, to zagrają z AZS-em o piątą lokatę.

Na tym etapie rozgrywek drużyny zagrają systemem mecz-rewanż. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 marca, drugie tydzień później.