X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Siatkarki poznały terminarz

Siatkarki poznały terminarz

Pierwsza kolejka 2. Ligi Siatkówki Kobiet (Grupa 4) za dwa miesiące, w ostatni weekend września. Na inauguracje zawodniczki LUK AZS UMCS Lublin podejmą we własnej hali KPKS Halembę Rudę Śląską.

 

W najbliższych rozgrywkach akademiczki zmierzą się z pięcioma nowymi zespołami, w porównaniu do sezonu 2017/2018. Oprócz wspomnianej już Halemby, która rok temu także występowała na drugoligowych parkietach (Grupa 3) siatkarki z Lublina powalczą z drużynami: SMS PZPS Szczyrk II, Silesia Volley MSK Mysłowice, MKS Sokół Radzionków (wszystkie także II Liga, Grupa 3) oraz CKiS  Maraton Krzeszowice (baniaminek).

Stawkę uzupełnią znane siatkarkom z Lubelszczyzny: MKS SAN-Pajda Jarosław, TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, KS Marba Sędziszów Małopolski i Pogoń Proszowice.

W minionym sezonie zawodniczki LUK AZS UMCS Lublin zakończyły rundę zasadniczą na czwartej pozycji. W I rundzie fazy play–off dwukrotnie pokonały KS Marbę Sedziszów Małopolski w stosunku 3-1. Wygrały tę rywalizację 2-0. W kolejnym etapie na ich drodze stanęły faworyzowane rywalki z Jarosławia. Tu walka toczyła się do trzech wygranych. Rywalki wyszły z niej zwycięsko. Wygrały wszystkie trzy spotkania (3-0, 3-2, 3-1). Akademiczki postawiły jednak twarde warunki, pozostawiając po sobie dobre wrażenie.

Pierwsze starcie nowego sezonu już 29 września w Lublinie. Przeciwnikiem KPKS Halemba Ruda Śląska. Cały terminarz dostępny TUTAJ.

 


fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas