X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Siatkarki wracają do domu

Siatkarki wracają do domu

W meczu ósmej kolejki 2. Ligi Siatkówki Kobiet, LUK AZS UMCS Lublin zmierzy się z Sokołem Radzionków. To starcie już w sobotę w hali CKF.

 

Rywalki akademiczek to ostatnia drużyna w tabeli grupy 4 (dziesiąte miejsce). Sokół w dotychczasowych spotkaniach wygrał tylko raz. Jego bilans to 1-7. Jedyne zwycięstwo siatkarki ze Śląska odniosły nieco ponad miesiąc temu, gdy pewnie ograły u siebie Pogoń Proszowice 3-0. Na wyjeździe mierzyły się czterokrotnie. W tych starciach nie udało się im zdobyć choćby seta. Poniżej ostatnie mecze Sokoła:

 

                              7. kolejka Sokół Radzionków – TKS Tomasovia 1-3

                              6. kolejka MKS Jarosław – Sokół Radzionków 3-0

                              5. kolejka Sokół Radzionków – Maraton Krzeszowice 2-3

                                                

LUK też jednak nie spisuje się w tym sezonie dobrze. Lublinianki wygrały tylko dwa z siedmiu meczów ligowych. Zawodniczki trenera Jacka Rutkowskiego mają dwa oczka więcej od Sokoła i plasują się na siódmym miejscu. Po nieudanym minionym weekendzie, podczas którego oba wyjazdowe mecze akademiczek skończyły się porażkami 0-3, siatkarki z Koziego Grodu z pewnością będą chciały pokazać się z dobrej strony. Rywal nie jest z najwyższej półki, więc przełamanie wydaje się być całkiem realne.

Ciężko jednak pokusić się o jednoznaczne wskazanie LUK-u, jako faworyta do wygranej. Zwycięstwo pozwoli akademiczkom oddalić się od dołu tabeli. Czy tak będzie? Początek spotkania z Sokołem w sobotę (17 listopada) o godzinie 17:00 w hali CKF przy ulicy Langiewicza 22.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas