Siatkarki zagrają o przełamanie

Po tygodniowej przerwie wracają rozgrywki 2. Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne trenera Piotra Fijołka w najbliższej serii gier podejmą u siebie KPKS Halembę Rudę Śląską. Dla akademiczek będzie to szansa na przerwanie złej serii.

Ta trwa od 12 października, kiedy to zielono-białe wygrały po raz ostatni. Ale jeszcze dłużej na zwycięstwo czekają zawodniczki z Górnego Śląska. Przyznać jednak trzeba, że Halemba na początku sezonu ma naprawdę trudny kalendarz. Komplet oczek zdobyła tylko raz: na inaugurację rozgrywek w spotkaniu domowym z Wisłą Kraków (5 października). Ten pojedynek był dosyć jednostronny, zakończony pewną wygraną KPKS-u 3-0 (25-14, 25-18, 25-17). W kolejnych dwóch meczach najbliższe rywalki lublinianek mierzyły się z Pogonią Proszowice i MKS-em Sosnowiec, czyli ekipami z czołówki stawki. Zarówno z tymi pierwszymi jak i drugimi halembianki nie zdobyły choćby punktu, ulegając dwukrotnie 0-3. Aktualnie siatkarki z Górnego Śląska zajmują przedostatnie (8. miejsce) w tabeli Grupy 4.

Wyżej w tym zestawieniu są zawodniczki prowadzone przez trenera Fijołka, bo z bilansem 2-2 plasują się na 4. pozycji. Ale dwie wygrane to efekt dobrej gry w pierwszych dwóch kolejkach, gdy akademiczki pokonały Maraton Krzeszowice i Poprad Stary Sącz. Następne dwie potyczki przeciwko Wiśle Kraków i Pogoni Proszowice kończyły się ich porażkami 1-3.

Która z drużyn w weekend przełamie się i sięgnie po komplet oczek? Początek spotkania w sobotę (9 listopada) o godzinie 17:00 w hali CKF przy ulicy Langiewicza 22.