Sobota rozpoczęta medalem Fedaczyńskiego!

Już w pierwszej konkurencji drugiego dnia 95. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski na podium stanął zawodnik AZS UMCS Lublin! Brąz w chodzie na dystansie 10 kilometrów wywalczył Rafał Fedaczyński.

Przed zawodami wiadome było, że reprezentant akademików ma szansę włączyć się do walki o medale. Jechał do Radomia z piątym wynikiem na krajowych listach (42:48.00). Faworytem w stawce był Łukasz Niedziałek (WLKS Nowe Iganie), który w tym roku zdecydowanie wyprzedzał konkurencję (40:23.00). W Mistrzostwach Polski tempo jednak nie było takie szybkie, a to było atutem dla reszty zawodników, w tym Fedaczyńskiego. Rywalizacja była zacięta. Walka o złoto toczyła się do samego końca. Co ciekawe, nie uczestniczył w niej Niedziałek.

Między zwycięzcą a trzecim na mecie Fedaczyńskim było zaledwie nieco ponad trzy sekundy różnicy. Wygrał Dawid Tomala (AZS Politechnika Opolska) ‒ 42:20.50 sekundy. Za nim finiszowali: Rafał Sikora (AZS-AWF Katowice) ‒ 42:22.25 sekundy oraz Rafał Fedaczyński (42:23.99 sekundy) ‒ wielokrotny medalista Mistrzostw Polski.

Jest brąz, co na pewno cieszy. Przegrałem o kilka sekund złoty medal. Ale medal to medal. Nie liczy się kolor. Początek był wolny, ale na takich imprezach chodzi się na miejsca, a nie na wynik. Ruszyłem na ostatnich 2 kilometrach. Na dystansie 10 kilometrów zawsze jest ostra walka na końcu. Przed zawodami zakladalem, że tak będzie wyglądała rywalizacja. Jestem bardzo zadowolony! Forma idzie w górę. ‒ komentuje Rafał Fedaczyński.

W tej konkurencji wystąpił jeszcze jeden zawodnik AZS UMCS Lublin ‒ Michał Baranowski. Z czasem 52:52.71 sekundy został sklasyfikowany na ósmym miejscu.