Lublin 700 lat Lublina UMCS
Sofia Ennaoui w Lublinie. Mistrzyni zachęcała dzieci do sportu!

Sofia Ennaoui w Lublinie. Mistrzyni zachęcała dzieci do sportu!

Srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow  na dystansie 1500 metrów – Sofia Ennaoui odwiedziła Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie. Zawodniczka AZS UMCS Lublin opowiedziała najmłodszym o tym, jak to jest być sportowcem oraz rozdała kilkaset autografów.

 

Spotkanie zorganizowało Miasto Lublin wspólnie ze SP nr 2. Była to okazja, aby podziękować Sofii za godne reprezentowanie Lublina na arenie międzynarodowej. W imieniu prezydenta Krzysztofa Żuka, gratulacje na ręce zawodniczki złożył jego zastępca, Mariusz Banach.

- Wielkie dzięki za to, że zechciała Pani związać swoją przyszłość sportową z naszym miastem! Lublin czekał na panią. Lublin jest na Panią bardzo otwarty! Z wielką dumą przyjmujemy Panią od naszej społeczności. Chcemy być dumni z Pani sukcesów – powiedział Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania, Mariusz Banach.

- Cieszę się, że mogę reprezentować AZS UMCS Lublin, Miasto Lublin oraz całe województwo. To dla mnie wielka radość, że mogę tutaj w szkole dzisiaj być i dzielić się z Wami uczniowie swoim doświadczeniem. Trenuję lekką atletykę już około dziewięciu lat. To może nie jest jakoś bardzo dużo, ale w tym czasie zdobyłam trochę doświadczenia. Kiedyś byłam taka jak Wy. Gdy chodziłam do podstawówki, oglądałam zawody w telewizji. Chciałam być jak zawodnicy, których oglądałam. Teraz jestem tu, gdzie jestem. Zdobyłam medal Mistrzostw Europy. Cały czas chcę więcej. – rozpoczęła Sofia Ennaoui.

Obecni na uroczystości byli: Mariusz Banach – Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania, Jakub Kosowski – Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin, Urszula Jaros – koordynator projektu “Lekkoatletyka dla każdego”, pracownicy Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin: Emilia Tomala i Jarosław Daniewski


fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas