Lublin 700 lat Lublina UMCS
Sprawdzian formy. Akademiczki podejmą wicelidera

Sprawdzian formy. Akademiczki podejmą wicelidera

Piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin mają na koncie trzy wygrane z kolei. O przedłużenie serii łatwo nie będzie. W sobotę w hali Globus podejmą drugą drużynę w tabeli ‒ FutureNet Imperium Katowice.

 

Ze spotkania grudniowego górą wyszły katowiczanki, które triumfowały na własnym parkiecie 27-24. Akademiczki z pewnością postarają się zatem teraz o rewanż. 

Trzy ostatnie mecze zespołu prowadzonego przez Janusza Szymczyka przyniosły dwie wygrane. Szczypiornistki FutureNet Imperium pokonały Olimpię Beskid Nowy Sącz oraz AZS-AWF Warszawę. Rozczarowaniem zakończyło ich weekendowe starcie z SPR-em Olkusz. Strata punktów oznacza, że katowiczanki straciły już choćby matematyczne szasne na dogonienie SPR-u Jarosław, a tym samym szansę na awans do PGNiG Superligi Kobiet. Pozostałą walka z Varsovią Warszawa o 2. miejsce. Ta będzie toczyć się do samego końca sezonu. Do tego zostały zaledwie trzy kolejki. FutureNt ma 47, natomiast zawodniczki ze stolicy uzbierały 43 punkty. Do rozegrania mają do rozegrania jedno starcie więcej. Widać zatem, że katowiczanki jedynie w przypadku kompletu oczek w ostatnich trzech spotkaniach mogą być pewne utrzymania swojego miejsca. Najlepszą strzelczynią zespołu jest Aleksandra Jaroszewska (88).

Podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego, też nie biorą już udziału w walce o Superligę, ale w każdym meczu dają z siebie 100%. Wygrały trzy z czterech ostatnich. Najpierw trzy oczka zdobyły z Otmętem Krapkowice. Następnie uległy liderkom z Jarosławia na ich terenie, po czym przyszły dwa zwycięstwa Olipmią Beskid Nowy Sącz oraz AZS-em AWF Warszawa. Zajmują 6. miejsce. Realna wydaje się jednak nawet pierwsza czwórka!

Czy zielono-białe pokrzyżują plany rywalkom z Katowic, a same uczynią krok w kierunku przesunięcia się wyżej w zestawieniu Grupy B? Pocżątek spotkania w sobotę (13 kwietnia) o godzinie 19:30 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas